Program do faktur - płatny, czy darmowy?

Raje podatkowe, kreatywna księgowość, najlepsze praktyki doradców podatkowych.

Moderator:mkamil

sara201
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:05 lis 2016, 12:04

09 lis 2018, 14:29

To zależy od sytuacji. W jednej firmie powinien wystarczyć, w innej nie. Radziłabym jednak wybrać profesjonalny program, kosztuje niewiele, a ma znacznie większe możliwości - Mega-Tech ma całkiem niezły, chyba Faktura Small Business.
sara201
Użytkownik
Posty:61
Rejestracja:05 lis 2016, 12:04

13 lis 2018, 15:28

Ma wszystkie niezbędne do wystawiania faktur funkcje (także generowania plików JPK), wszystko jest zautomatyzowane, a dzięki temu także proste w obsłudze. Najlepiej samemu przetestować, na https://www.mega-tech.com.pl jest darmowe demo do pobrania - koszt pełnego programu jest dość niski.
Darcyk
Użytkownik
Posty:38
Rejestracja:02 mar 2017, 18:42

08 gru 2018, 21:02

Ja bym nie zaryzykował darmowego, bo nie jest na bieżąco aktualizowany. Lepiej zapłacić parę groszy i mieć dostęp online i pewność, że uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach. Zobacz https://afaktury.pl/ . Można przetestować przez miesiąc gratis i na pewno Ci się spodoba.
sombrero
Użytkownik
Posty:91
Rejestracja:10 lip 2015, 08:33

31 sie 2019, 20:43

Nie wydaje mi się ażeby tak naprawdę między tym był wybór - to nie zależy od Ciebie tylko potrzeb firmy. Jesli zapotrzebowanie na faktury i uslugi dodatkowe jest duże to zwyczajnie nie masz wyjścia niż płatny program. W przypadku małego zapotrzebowania nie ma sensu dopłacać za coś co możesz mieć za darmo. I teraz powstaje pytanie czy wiesz jaki program wybierzesz, jakiej firmy - bo chyba każda ma i darmową i płatną opcję.
SZANTAL
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:23 lut 2016, 08:49

01 wrz 2019, 18:15

Ja na przykład potrzebuję tylko wystawiać dokumenty przychodowe ale jest tego naprawde wiele. Czy firmy oferujące tego typu bezpłatne oprogramowanie wprowadzają limity na ilość wystawionych fv?
Jalka8
Użytkownik
Posty:56
Rejestracja:30 cze 2016, 16:14

03 wrz 2019, 13:46

Nie wiem jak to wygląda w różnych programach bo z niewielu korzystałam ale w aktualnym www.bizin.pl jest nolimit na faktury, przy wchodzeniu na wyższe progi abonamentowe, a są dwa, masz do dyspozycji po prostu więcej funkcji programu, takich jak np dane o kontrahentach w gus albo kontrola magazynow. Co do różnych dokumentów przychodowych też jest rozróżnienie, zaliczkowych faktur chyba nie ma w tej darmowej wersji np ale to się musisz w pełnej funkcjonalności na stronce zorientować.
teresao
Użytkownik
Posty:88
Rejestracja:12 paź 2017, 20:57

01 lis 2019, 22:39

Jeśli chcesz zajmować sie rozliczeniami samodzielnie wybierz narzędzia, dzięki którym to zrobisz kompleksowo, np. wfirma. Dzięki wielu możliwościom będzie łatwiej. Sama zatrudniam pracownika i wszelkich rozliczeń dokonuje korzystając z https://wfirma.pl/kadry-i-place , potestuj na wfirma za darmo jaki chcesz moduł. Akurat kadrowo-płacowy ułatwia mi tez prowadzenie dokumentacji pracowniczej, czy ewidencji czasu pracy
mustang
Użytkownik
Posty:230
Rejestracja:30 lis 2017, 19:43

16 cze 2021, 08:43

Zależy od Twoich potrzeb oraz tego ile faktur miesięcznie wystawiasz. Dobra wiadomość jest taka, że płatny program nie musi być drogi, przykładem jest faktura-online.pl Ma też darmową wersję, jednak według mnie lepiej zainwestować w płatną, bo ma wiele przydatnych usprawnień ;)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl