Innowacje we własnym biznesie

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

nagano
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:02 wrz 2011, 14:33

28 wrz 2011, 15:47

Wprowadzacie w swoim biznesie jakieś innowacje, które mają za zadanie usprawnić własną działalność? Jakie są rezultaty? Podzielmy się naszymi doświadczeniami.
foreign_stamp
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:29 wrz 2011, 12:58

29 wrz 2011, 14:10

Ja wprowadziłem CRM zoho, ułatwia mi zarządzanie klientami przy prowadzeniu sklepu internetowego, poza tym kurier zamiast poczty jeżeli chodzi o dostarczanie przesyłek i wychodzi ekonomiczniej.
nagano
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:02 wrz 2011, 14:33

30 wrz 2011, 10:06

Zoho akurat znam i też mam zamiar niedługo go wykorzystać w swojej działalności, dużo czytałem i widziałem możliwości zarządzania relacjami z klientami.
foreign_stamp
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:29 wrz 2011, 12:58

03 paź 2011, 10:58

Tak to fajna pomoc przy szacowaniu naszego potencjalnego dochodu na podstawie relacji z klientami, poza tym można do każdego klienta dopisywać notatki, zadania do wykonania, rozmowy telefoniczne, organizować spotkania, nawet e-konferencje w Zoho meeting, dlatego uważam to za innowację dla mojego małego biznesu. A co dokładnie zamierzasz otworzyć, dokonałeś już jakichś poczynań?
1alicja
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:12 kwie 2010, 11:29

19 paź 2011, 11:39

Jeśli chodzi o innowację w biznesie, to chciałabym wspomnieć o tzw. usługach w chmurze. Czy ktoś, prowadząc swoją firmę, zdecydował się na wprowadzenie tej nowoczesnej technologii? W celu przybliżenia tematyki powiem, że cloud computing polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej i przestrzeni składowania danych. Niedawno na polskim rynku pojawiła się usługa Cloud2b, która skierowana jest przede wszystkim dla mniejszych firm. Nie muszą one same inwestować w potrzebną infrastrukturę i wykwalifikowanych pracowników. Wystarczy, że wynajmą serwer od firmy, która się w tym specjalizuje i dzięki temu mogą mieć pewność, że ich dane, nieraz kluczowe dla prowadzenia biznesu, przechowywane są bezpiecznie w odpowiednich do tego warunkach. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania w tym temacie, to oczywiście zapraszam do dyskusji!
nagano
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:02 wrz 2011, 14:33

22 gru 2011, 13:33

No właśnie zoho też działa w technologii cloud computing, nie trzeba instalować, wystarczy go załączyć w przeglądarce. Ostatnio trochę się go uczyłem.. Odnośnie mojej działalności to już coś tam zrobiłem, jeszcze nie mogę powiedzieć co to będzie, ale jak ruszy to się pochwalę jak wspólnicy pozwolą :)
Grzegorzz
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:27 gru 2011, 15:40
Lokalizacja:Katowice

27 gru 2011, 15:46

A jak ogólnie oceniasz pracę w chmurze? Słyszałem o zoho, ale nie pracowałem na nim. Z tym, że wydaje mi się, że to jest jakby zestaw gotowych aplikacji, programów i w obrębie ich określonych funkcjonalności można pracować. Natomiast usługa, o której pisała alicja daje większe możliwości - udostępnia przestrzeń obliczeniową, w obrębie której można korzystać z konkretnych aplikacji, ale też wprowadzać zmiany (chociażby w zakresie parametrów).
nagano
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:02 wrz 2011, 14:33

28 gru 2011, 10:03

Mnie się podoba taka forma pracy. Ja przede wszystkim próbowałem CRM od zoho i tam wprowadzając własne dane i odpowiednio je konfigurując można korzystać z przeróżnych opcji jak np. szacowanie potencjalnych dochodów z działalności, wg mnie cały pakiet biurowy zoho powinien bez problemu wystarczyć przedsiębiorcy i nie jest trudny do nauczenia. Ciężko mi tak od razu powiedzieć czy to co opisywała Alicja daje większe możliwości, bo też nie miałem jeszcze z tym kontaktu.
Grzegorzz
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:27 gru 2011, 15:40
Lokalizacja:Katowice

07 lut 2012, 15:00

Dodam jeszcze, że ta Cloud2b kładzie nacisk nie tylko na funkcjonalność, ale też na bezpieczeństwo danych. Kiedy prowadzi się własny biznes, nie zawsze się myśli o zabezpieczeniu techniczno-informatycznym danych, albo zwyczajnie nie ma się możliwości organizacji takiego zaplecza - chmura jest dużo tańsza niż kupno sprzętu, oprogramowania no i wynagrodzenia pracowników. Niestety, aktualnie zainstalowanie antywirusa na firmowych komputerach to może być trochę za mało;) no i trzeba pamiętać o ewentualnych awariach...
karski
Użytkownik
Posty:96
Rejestracja:20 gru 2011, 23:47

05 mar 2012, 15:57

Całkowita wirtualizacja :) Czas stawiać na innowacje.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl