Przymierzam się do sklepu w dropshippingu

Dropshipping – model logistyczny sprzedaży przez internet polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta.

Moderator:mkamil

Przemek
Użytkownik
Posty:42
Rejestracja:05 paź 2018, 01:23
Lokalizacja:Zielona Góra

05 paź 2018, 01:33

Cześć, przymierzam się do sklepu opartego o model dropshipping, doświadczenie w dropie zerowe, za to w marketingu internetowym ponad 10-letnie. Co polecacie na początek? Szkoleń jak na lekarstwo :/

Chętnie też wejdę do istniejącego projektu i wesprę go swoją wiedzą lub/i finansowo
Awatar użytkownika
forman
Posty:1
Rejestracja:15 gru 2018, 18:56

15 gru 2018, 19:01

Ja też mam ok 10 lat doświadczenia w reklamie online, a od 20 lat projektuje strony www i sklepy. I co z tego? wszystko już jest w necie, no może nie wszystko, ale jak znaleźć nisze?
Awatar użytkownika
spider
Posty:10
Rejestracja:22 sty 2019, 20:43

23 sty 2019, 19:37

Problem, że wiele biznesów opartych na dropshipingu jest przekalkowanych i trudno się tu wyróżnić. Chyba, że to branża jeszcze w PL nie funkcjonująca. Szukałbym niszy.
Awatar użytkownika
Adasiek
Posty:15
Rejestracja:06 maja 2019, 09:19

06 maja 2019, 09:24

spider pisze:
> Problem, że wiele biznesów opartych na dropshipingu jest przekalkowanych i
> trudno się tu wyróżnić. Chyba, że to branża jeszcze w PL nie funkcjonująca.
> Szukałbym niszy.

Z tym się zgodzę. Bardzo często w takim modelu okazuje się na końcu, że wcale nie będziemy zarabiać takich kokosów, jak to było obiecane. Trzeba kilka razy się zastanowić.
Degosz
Użytkownik
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2019, 10:58

25 maja 2019, 09:06

Właśnie ja też bym się mimo wszystko obawiał o to, że nie będę w ogóle zarabiał, a chyba nie o to w tym chodzi?
Awatar użytkownika
JoannaK
Posty:10
Rejestracja:16 lip 2020, 12:45

12 sie 2020, 15:13

Dropshipping wydaje się być dobrym pomysłem na prowadzenie biznesu. Ja sama też się do tego przymierzam, bo wydaje mi się to bezpieczniejsze pod względem znalezienia klientów na dany towar. Teraz jednak mam wątpliwości — czy znalezienie własnej niszy faktycznie może okazać się bardzo trudne? Zamierzałam sprzedawać w swoim sklepie kosmetyki przeznaczone do włosów.
Awatar użytkownika
Allan
Posty:3
Rejestracja:17 sie 2020, 13:39

17 sie 2020, 14:08

Cześć,
podobnie jak reszta, zamierzam wkrótce otworzyć swój sklep w dropie. Za sobą mam już kilka szkoleń i kursów. Niektóre z nich były ciekawe, z dużą ilością nowych informacji. Inne nie były zbyt odkrywcze, ale traktowałem to jako powtórkę i przypomnienie rzeczy, które już poznałem. Pochłaniam wiedzę od początków koronawirusa ;p Z czystym sumieniem mogę polecić grupę na fb, prowadzoną przez TakeDrop "Dropshipping - rozpocznij sprzedaż w internecie". Spora dawka informacji i ciekawa oferta - gotowy sklep internetowy za 300 pln. Warto sprawdzić, na początku byłem nieco podejrzliwy (niska cena), ale pisałem z dwoma osobami, które wystartowały z tym tematem i były zadowolone :)
Awatar użytkownika
Aleksandra44
Posty:3
Rejestracja:12 paź 2020, 11:06

12 paź 2020, 11:12

Dobrze się do tego przygotuj i poznaj rynek. Takie działania są skuteczne tylko w przypadku wyboru fajnego i chodliwego towaru, który przyciąga potencjalnych klientów.
Awatar użytkownika
gabrysia
Posty:10
Rejestracja:13 wrz 2021, 19:34

27 lis 2021, 21:28

To trudny temat
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl