Najem mieszkań

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Trójkowicz
Posty:2
Rejestracja:09 sie 2020, 10:56

09 sie 2020, 11:07

Witajcie.
W mojej głowie od kilku lat kiełkuje pomysł zakupu mieszkań pod wynajem krótkoterminowy (turystyczny) w kilku lokalizacjach. Czy taki najem jest dobrym rozwiązaniem?
Rozpatruje kilka lokalizacji - Mikołajki, Gdynia, Kołobrzeg (i okolice - bez Sopotu, bo za drogo).
Wymyśliłem zakup mieszkania do 40 metrów (najpierw jednego, potem drugiego).
Jedyną barierą jaką teraz mam to kasa (mam kilkadziesiąt tys odłożone), oraz miejsce gdzie mieszkam (jest to centrum Polski - może miał ktoś doświadczenia z kierowania najmem na odległość?). Planuję zmienić pracę na lepiej płatną (z wypłaty 2700 na rękę nie da za wiele się odłożyć, będąc singlem). Oczywiście mieszkanie też byłoby zapleczem finansowym na przyszłość.
Miał ktoś podobne doświadczenia?
Awatar użytkownika
JoannaK
Posty:10
Rejestracja:16 lip 2020, 12:45

13 sie 2020, 12:02

Ale jak chcesz to rozwiązać pod kątem finansowym? Ta inwestycja wydaje się być bardzo droga. :(
Awatar użytkownika
Trójkowicz
Posty:2
Rejestracja:09 sie 2020, 10:56

19 sie 2020, 22:24

Tak jak napisałem - pierw chcę zmienić pracę na lepiej płatną, odłożyć jeszcze trochę pieniędzy, a potem jedno mieszkanie, potem ewentualnie drugie. W grę wchodzi również wzięcie kredytu.

Inna opcja to kupno kawałka gruntu nad morzem i instalacja domków mobilnych/modułowych.
Awatar użytkownika
inventor
Posty:2
Rejestracja:11 maja 2020, 11:34

01 wrz 2020, 11:01

Najlepszym sposobem byłoby stworzyć system do grupowego zakupu mieszkań pod wynajem.
System łączy np. 10 chętnych do zakupu danej nieruchomości dzięki czemu każdy by mógł pozwolić sobie na taką inwestycję.
Jest to bardzo dobra lokata kapitału.
Problemem pozostaje tylko opracowanie odpowiednich przepisów wewnętrznych w takim systemie oraz zabezpieczenie w postaci funkcjonujących przepisów prawnych chroniących wszystkich współwłaścicieli takiej nieruchomości.
gonia400
Użytkownik
Posty:63
Rejestracja:04 mar 2017, 14:23

17 paź 2020, 23:30

Myslę, że warto zajrzeć na kreator dom, to bardzo dobry deweloper. Masz dostęp do praktycznie wszystkich ich inwestycji jakie się dzieją w zakresie nowych mieszkań. Dużo łatwiej wybrać odpowiadające i już we własnym zakresie kontaktować się z wykonawcami.
karlo
Użytkownik
Posty:153
Rejestracja:15 lis 2016, 10:24

05 gru 2021, 16:54

dobry pomysł, teraz to się opłaca
carbonara
Użytkownik
Posty:32
Rejestracja:24 sty 2020, 09:02

25 gru 2021, 14:55

Może lepiej postaw na apartamenty inwestycyjne takie jak te na osiedlu śląska 12 w Trójmieście, które są zlokalizowane w bardzo fajnej, atrakcyjnej biznesowo okolicy. Na wynajem turystyczny też można liczyć bo wiadomo że na wybrzeżu turystów nie brakuje zwłaszcza latem
Awatar użytkownika
lotek33
Posty:4
Rejestracja:26 gru 2021, 18:17

26 gru 2021, 18:20

spoko pomysł
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl