Prawda i Mity o Marketingu Sieciowym

Chcesz otworzyć biznes? Masz na to środki? Ale nie wiesz w co zainwestować? Napisz. Postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Hafun
Posty:1
Rejestracja:27 kwie 2010, 12:07

27 kwie 2010, 12:37

Ponieważ MLM czesto budzi wiele emocji szczególnie na forach, postanowiłem scharakteryzować tutaj ten model sprzedaży.

Przede wszystkim trzeba powiedzieć otwarcie, że Multi Level Marketing, zwany także marketingiem sieciowym nie jest niestety dla każdego. Podobnie jak nie każdy nadaje się na księdza, tak nie każdy odnajdzie się w tym systemie sprzedaży. Podobnie jak w każdej innej branży liczą się pewne predyspozycje.

Czy w MLM można zarobić prawdziwe pieniądze?
Tak można... nawet bardzo duże.

Czy w MLMie dużo osób osiąga sukces?
Niestety nie.

Bierze się to głównie, ze złego zrozumienia ideologi tego biznesu. Niektóre osoby zostają zwerbowane przez kogoś do jednej z firm w tej branży, obietnicami gór złota w kilka miesięcy bez żadnej pracy. Oczywiście po kilku miesiącach takie osoby rezygnują z tego przedsięwzięciach wygłaszając wszędzie gdzie tylko się da, głównie na forach, że marketing sieciowy to nic nie warty oszukańczy układ piramidalny. A jak wiadomo złe wieści rozchodzą się dużo szybciej.

Większość osób źle podchodzi do tematu network marketingu. Najczęściej osoby próbujące swoich sił w tej branży nie mają również doświadczeniu w prowadzeniu swojego biznesu. Są to najczęściej pracownicy etatowi, którzy chcą "dorobić" sobie kilka złotych po godzinach.

Jeżeli jesteś lub byłeś przedsiębiorcom, to wiesz ile wysiłku i poświęceń wymaga prowadzenie własnego biznesu. Pierwsze lata najczęściej to są ciągłe inwestycje w rozwój własnej firmy, nie zaś liczenie zysków i wydawanie ich na egzotyczne wakacje. Tak samo również jest w marketingu sieciowym. Nie staniesz się milionerem po 6 miesiącach budowy swojego zespołu partnerów.

Tak samo jak w każdym innym biznesie sukces wymaga czasu, determinacji i wiary we własne siły. Największą przewagą systemu MLM nad tradycyjną formą biznesu są natomiast znikome inwestycje na starcie. Są to kwoty kilkaset złotych, może czasem 2, 3 tysiące złotych, które jednak są śmiesznie niskie porównując je do jakiegokolwiek tradycyjnego biznesu.

Jeszcze jednym dosyć ważnym czynnikiem dla którego ludzie rezygnują z tego przedsięwzięcia jest brak przepływu gotówki w pierwszych miesiącach budowy swojej struktury. Cashflow ma kluczowe znaczenie w przetrwaniu własnego biznesu. Przez pierwsze miesiące często nowi dystrybutorzy nie zarabiają żadnych, lub zbyt dużych pieniędzy, a niestety ponoszą pewne koszty. To sprawia że część z tych osób rezygnuje.

Dobrym rozwiązaniem jest promocja własnego biznesu przy użyciu Internetu. Koszt własnej strony www to nie jest duży wydatek, a dzięki niej można znacznie poprawić swoją skuteczność. Dobrym rozwiązaniem jest również udział w programie partnerskim dzięki czemu można uzyskać niewielkie środki na reklamę w sieci.
Bankier
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:38

28 kwie 2010, 22:56

miałem okazję być w jednej takiej firmie...na początku super wrażenie ale później zdajesz sobie sprawę że jesteś w sekcie i trzeba szybko uciekać
piernika
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:15 lis 2010, 21:09

21 lis 2010, 20:09

chyba FM , firma która sprzedaje kosmetyki, perfumy itp prowadzi taką "piramidę"
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

23 lis 2010, 15:19

No i jeszcze zaletą jest to, że można pracować w domu :)
harry12
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:19 lis 2010, 22:37

23 lis 2010, 19:53

Bardzo ciekawa strona dotycząca MLM, pokazujaca przyczyny porażki oraz opisująca wdrożenie automatycznego systemu, bez chodzenia po znajomych i namawiania na produkty i biznes którego i tak nie chcą :)
polecam tą strone dla wszystkich którzy mają problemy w MLM i nie maja 1-2 tys struktury :) lub wogóle struktury:)
www.tajnysystemmlm.pl
Awatar użytkownika
markowe
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:28 paź 2010, 15:52
Lokalizacja:Polska

05 gru 2010, 11:15

Generalnie jeśli chodzi o MLM to za przeproszeniem znajdują się jeszcze ludzie którzy z chęci wpisania kogokolwiek do swojej struktury obiecują że nie trzeba nic robić a pieniądze same idą i mercedesy. A to nie jest takie proste. Trzeba podejść do tematu realnie i ocenić realnie swoje możliwości finansowe względem zaangażowania.
Mój blog w którym piszę od lat http://www.emesz.pl
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

26 gru 2010, 17:43

No na mercedesa to w ten sposób sie szybko nie zapracuje :P
Chyba, ze na zdezelowana beczke...
Awatar użytkownika
ARTone
Posty:2
Rejestracja:21 mar 2011, 13:28

21 mar 2011, 14:12

wakan pisze:No na mercedesa to w ten sposób sie szybko nie zapracuje :P
Chyba, ze na zdezelowana beczke...
Jeżeli interesuje cię zdezelowana beczka to pewnie na nią zarobisz. Jeżeli myślisz o nowej C klasie to przy wyborze dobrej firmy, i dostosowaniu produktu tak by z czystym sumieniem móc go sprzedawać to po około 2 latach intensywnej pracy można sobie pozwolić na nową lub roczną C klasę (przy zarobkach 10-15 tysięcy miesięcznie).
Bankier pisze:miałem okazję być w jednej takiej firmie...na początku super wrażenie ale później zdajesz sobie sprawę że jesteś w sekcie i trzeba szybko uciekać
Jeżeli zaczniesz działać z niewłaściwą firmą to jej strategie mogą, rzeczywiście przypominać sekciarskie zagrania.
Bankier pisze:miałem okazję być w jednej takiej firmie...na początku super wrażenie ale później zdajesz sobie sprawę że jesteś w sekcie i trzeba szybko uciekać
Z tego co wiem Fm to bardzo solidna polska firma MLM. Pomimo, że nie współpracuję z tą firmą to wiem, że liderzy otrzymują za osiągnięcie Mercedesy często te sygnowane znaczkiem AMG, a nie znakiem "beczki".

Co do piramid - to podobno w Gizie mają niezłe no i oczywiście w naszym rządzie, natomiast struktura marketingu sieciowego bardziej przypomina strukturą drzewa nie zaś piramidy.

Pozdrawiam
http://www.NetworkBlog.pl
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl