inwestor na rozpoczęcie biznesu.

Masz pomysł i nie masz kapitału a szukasz wspólnika lub inwestora? Zamieść tu swoją ofertę.

Moderator:mkamil

wojtek923
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:05 paź 2011, 17:39

20 paź 2011, 10:16

Witam.
Mam pomysł na biznes, ale brakuje mi pieniędzy na początek. Kredytu nie dostanę, na dotacje też raczej nie ma szans. Chciałbym znaleźć inwestora, który pomógłby mi rozpocząć działalność. Co myślicie o portalach łączących inwestorów z ludźmi, którzy mają pomysł na biznes, np. symultana.org? Myślicie, że warto?
Arko
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:27 paź 2011, 10:38

27 paź 2011, 10:47

Wszystko zależy na ile oferta jest poważna i działa to w obie strony
Wybierz najlepsze konto,kredyt,lokatę
-szczegóły
http://www.openfinanse.24i7.pl
wojtek923
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:05 paź 2011, 17:39

05 lis 2011, 15:10

Dodałem ofertę i czekam.
A powiedzcie mi, na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy z inwestorem. Czego tacy inwestorzy oczekują? Czy jest szansa na czasowy "pobyt" w moim biznesie takiego inwestora? Mam na myśli sytuację, w której po jakimś czasie (gdy już mam na to możliwość) spłacenie inwestora? Co jeśli biznes się nie powiedzie? Jak się zabezpieczać?
Arko
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:27 paź 2011, 10:38

07 lis 2011, 20:43

Warto zgłosić się do adwokata,aby sprecyzował on co powinno być w takiej umowie zawarte
Wybierz najlepsze konto,kredyt,lokatę
-szczegóły
http://www.openfinanse.24i7.pl
Natlek
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:08 lis 2011, 13:29

08 lis 2011, 13:35

A, czy wiesz o istnieniu wsab.org.pl? To też platforma, która kojarzy pomysłodawców z inwestorami. Wystarczy wrzucić projekt i czekać na odzew z ich strony.
miko
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:20 wrz 2011, 13:13

18 lis 2011, 15:53

Zgadzam się z arko, porozmawiaj z prawnikiem, on przygotuje ci dobrą umowę, na pewno inwestor będzie chciał ją jeszcze sprawdzić, dokona poprawek, wtedy znów możesz skontaktować się z tym prawnikiem, aby ją przejrzał swoim czułym prawnie okiem.
wojtek923
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:05 paź 2011, 17:39

20 lis 2011, 14:18

A zanim udamy się na rozmowę i przedstawimy inwestorowi swój pomysł, co należy zrobić, żeby ustrzec się kradzieży pomysłu? Ludzie nie są idealni, może się zdarzyć, że ktoś będzie chciał nas oszukać. Czy klauzula podpisana przez obie strony są prawomocne? Co tam trzeba zawrzeć i jak one nas chronią?
miko
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:20 wrz 2011, 13:13

20 lis 2011, 20:16

Jak już wspominałem wcześniej porozmawiaj z prawnikiem, on powinien ci doradzić i może napisać taką umowę. Myślę, że taka umowa może pomóc bo w razie wykorzystania pomysłu otrzymasz daną kwotę o której była mowa i na którą potencjalny inwestor się zgodził. Taka umowa jest prawomocna, pod każdym względem.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl