Mieszkanie dla młodych

Pochwal się swoją ciekawostką, zabłyśnij w towarzystwie.

Moderator:mkamil

maxior
Użytkownik
Posty:125
Rejestracja:02 paź 2012, 10:35

17 maja 2014, 16:10

Mieszkanie dla młodych czyli program który zastąpił Rodzinę na Swoim według założeń które zostały zdefiniowane przez rządzących ma na celu dofinansowanie kredytu osobą które spałniają zapisane w nim warunki. A jak czytamy na http://www.mieszkanie-dla-mlodych.pl zaliczyć do nich trzeba wiek do 35 lat, brak swojego mieszkania, określoną zdolność kredytową czy brak możliwości sprzedaży i wynajmu mieszkania przez 5 lat po jego zakupie.
Awatar użytkownika
sosna
Posty:3
Rejestracja:28 lis 2014, 10:15

28 lis 2014, 10:24

W przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego małżonka i nie może on przekraczać 36 lat. Ale co ciekawe w oparciu o wsparcie z tego programu można budować też domy. Dokładne wytyczne można znaleźć tutaj:http://www.dominanta.pl/o-projekcie#6 :)
bifun
Użytkownik
Posty:449
Rejestracja:20 lis 2014, 08:35

16 gru 2014, 17:23

To bez sensu. Kogo młodego stać na mieszkanie.
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

22 gru 2014, 09:29

Mówiąc młody kogo masz na myśli? Studenta na drugim roku czy osobę koło 30 lat, która pracuje od na przykład 5 i już trochę pieniędzy odłożyła? w MdM chodzi o to, by mieć wkład własny i po prostu znaleźć nowe mieszkanie. Sam rynek pierwotny w Krakowie oferuje sporo takich lokali, wystarczy się rozejrzeć. I wiem o tym, że w Krakowie jest mnóstwo studentów, ale są też inwestorzy i ludzie, którzy po prostu chcą tam mieszkać i ich na to stać.
Awatar użytkownika
motyl
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:17 lip 2014, 11:10

13 sty 2015, 10:08

Nie wiem czy to prawda ale słyszałam, że teraz są jakieś kiedyty dla młodych na dom do 100 m2. Słyszał może ktoś coś o tym?
uluki
Użytkownik
Posty:239
Rejestracja:10 lut 2015, 11:42

24 lut 2015, 10:36

My z tego skorzystaliśmy i teraz już urządzamy sypialnię po swojemu. zobaczcie sami, co chcemy zrobić:
Obrazek
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

16 mar 2015, 18:17

niebo pisze:Mówiąc młody kogo masz na myśli? Studenta na drugim roku czy osobę koło 30 lat, która pracuje od na przykład 5 i już trochę pieniędzy odłożyła? w MdM chodzi o to, by mieć wkład własny i po prostu znaleźć nowe mieszkanie. Sam rynek pierwotny w Krakowie oferuje sporo takich lokali, wystarczy się rozejrzeć. I wiem o tym, że w Krakowie jest mnóstwo studentów, ale są też inwestorzy i ludzie, którzy po prostu chcą tam mieszkać i ich na to stać.

Katowice też dużo oferują i też mają osoby uczące się. Bardziej chodziło o to, że młodzi ludzi dziś mogą tylko wynajmować, bo nie mają zdolności kredytowej a rodzice im nie dadzą. Popatrz na biura, które mają mieszkania na sprzedaż tak jak tu http://www.marta-kulawik.pl/mieszkania-na-sprzedaz, ale często bywa tak że ludzie nawet po 30 dopiero kupują mieszkanie. A dla mnie młoda osoba to właśnie student.
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

14 maja 2015, 09:25

To prawda, ale są ludzie wspomagani przez rodziców :) Niektórym nawet rodzice remontują dom, kupują meble, montują czujniki przed zalaniem wodą mieszkania i o najmniejsze szczegóły dbają. Dlatego ciężko jest wrzucić wszystkich do jednego worka.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl