zatrudnianie pracowników

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

16 wrz 2014, 11:32

witam :) chciałbym zacząć zatrudniać pracowników do mojej działalności. na początek 2-3 osoby na umowie o pracę. na co warto zwrócić uwagę? czego sie wystrzegać?
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

16 wrz 2014, 11:53

no cóż, myślę, że jedyne na czym możesz polec to papierologia ;P
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

16 wrz 2014, 11:58

Tak mówisz? A to co tam trzeba ogarnąć w tej kwestii, żeby wszystko hulało jak trzeba? :D
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

16 wrz 2014, 12:04

lista płac, ewidencja płacowa,roczne zaznania podatkowe, dokumentacja do ubezpieczeń społ. i zdrowotnych, deklaracje ZUS. to w takim duzym skrocie. ja generalnie sie tym osobiscie nie zajmuje bo prowadzi mi to constans, ale to sa takie rzeczy o ktorych wiem, ze trzeba zrobic :D
MieMar
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:17 cze 2014, 15:30

25 wrz 2014, 11:06

Papierologię można przekazać do biura, u mnie to kpda robi i jest ok.
A sama rekrutacja może być równie stresująca dla pracodawcy jak dla kandydatów. Po krótkiej rozmowie musisz wybrać najlepszą osobę na dane stanowisko. Ciężka sprawa...
lukas2
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:24 wrz 2014, 10:05

21 paź 2014, 10:11

Zgadzam się ze słowami @MieMar. Znalezienie odpowiedniej osoby na dane stanowisko, na pewno nie będzie należeć do łatwych zadań. Z tego co się orientuje, na rynku jest sporo narzędzi, m.in platforma http://hrwizard.eu , za pomocą której taki proces idzie znacznie szybciej. Pracodawca, w tym przypadku Ty - tworzysz test dla potencjalnych pracowników i za jego pomocą wybierasz najlepszego kandydata.
MieMar
Użytkownik
Posty:46
Rejestracja:17 cze 2014, 15:30

21 paź 2014, 11:17

test też nie jest idealnym rozwiązaniem. może być wskazówką. niestety, w trakcie rekrutacji musisz zdać się na własne wrażenia i ocenę kandydata. czy poradzi sobie z zadaniami które mu powierzysz, czy będzie dobrze współpracował z resztą zespołu, czy będzie lojalny i oddany pracy. nie dowiesz się tego wszystkiego z dwóch rozmów czy nawet testu.
koniek
Użytkownik
Posty:65
Rejestracja:16 maja 2016, 11:26

01 mar 2017, 16:02

A czy poszukiwaliście pracowników poprzez agencje pośrednictwa pracy? Bardzo mnie interesuje ich zakres działalności oraz skuteczność. Słyszałem, że jedną z wiodących na rynku jest https://www.people.com.pl/
Generalnie chodzi o to, że dzięki nim znacznie oszczędzamy czas na znalezienie odpowiedniego kandydata, poza tym zawsze wyszukują oni specjalistów najbardziej dopasowanych do danego stanowiska (staż pracy, kwalifikacje etc.) Co sądzicie o takich firmach?
Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

11 wrz 2017, 14:31

Jeśli chodzi o rekrutację pracowników, to uważam, że warto żeby zajmowała się tym zewnętrzna, profesjonalna firma. Wtedy dużo zyskujemy na tym, bo rekrutacja jest przeprowadzona porządnie od początku do końca. My na przykład współpracujemy z Grupą No Problem
anilek78
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:12 wrz 2017, 10:59

12 wrz 2017, 11:17

Dobrze jest też samemu zgłębić temat np na takiej konferencji www.hrnaszpilkach.pl . Organizują je cyklicznie i za każdym z nową wiedzą i tematami. Konferencje są organizowane przez Grupę Most Wanted! Sp. z o.o. Najbliższe warsztaty są pod koniec września w Bydgoszczy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl