Czego potrzebuje firma?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

dorota123
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:14 kwie 2010, 14:03

07 cze 2010, 13:53

Witajcie
Mam takie śmieszne pytanie - czego firma potrzebuje. Mam firmę i okazało się, że potrzebuję pieczątki, a potem, że jednak to nie. NO doszłam do tego, że według przepisów to zależy tylko ode mnie - powiedzieli mi w sklepie, jak zamawiałam pieczątkę (niesamowitą szklaną na amb.net.pl jakby ktoś chciał) to mnie oświecili. ALE podobno takich nieokreślonych drobiazgów do firmy jest masa i pewnie niektóre okażą się bardzo ważne więc jak ktoś je zna to wielkie dzięki, bo może dzięki temu zaoszczędzę sobie zmartwień ewentualnych.
Radeon003
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:07 cze 2010, 20:37

07 cze 2010, 21:36

Pieczątki obowiązkiem? Heh, myślałem że kto chce może je zakupić.
No temat chyba nie jest o pieczątkach. Myślę że gł. potrzebuje dobrych pracowników i dobrej reklamy. Czy to w prasie czy na autobusie, obojętnie gdzie, ważne aby była korzystna.
Awatar użytkownika
Szefunio
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:02 cze 2010, 01:01

08 cze 2010, 13:47

Sorry, ale jeżeli otwierasz firmę to powinnaś zrobić rozeznanie co jest Ci potrzebne, bo Twoje obawy trochę mnie przeraziły.
Z ciekawości muszę spytać, jaka branża?
Przed założeniem działalności powinnaś zrobić biznes plan, rozeznanie rynku, zdobyć środki finansowe.

Jeżeli już masz firmę to potrzebujesz z pewnością pieczątki, drukarki, komputera, telefonu, przydałby się długopis i segregator ;)
Awatar użytkownika
TechMedia
Posty:7
Rejestracja:14 lip 2010, 14:54

20 lip 2010, 15:55

A potem trzeba zainwestować w reklamę. Samemu, wspólnie z firmami pomagającymi w promocji lub zlecić firmie, która zajmie się wszystkim. Bo dobry biznes to jedno a reklama i przyciągniecie klientów to równie ważna rzecz.
Awatar użytkownika
Janina
Posty:7
Rejestracja:16 lis 2010, 13:48

16 lis 2010, 18:48

Jak już będziesz miała pieczątkę, drukarkę, papier firmowy, to trzeba by było zająć się tym, co najważniejsze - Klientami. Bez nich żadna firma nie będzie działała. Ja jako formę promocji wykorzystałam portale społecznościowe i ofertę ratalnie.com. To było strzałem w dziesiątkę. Drobnostki też są ważne, ale przede wszystkim postaw na klientów, a tym samym promocję. Powodzenia!
bhagyalakshmi
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:28 paź 2011, 20:24

28 paź 2011, 20:35

A jak już zdobędziesz klientów, to musisz zadbac, żeby Twoja firma miło im się kojarzyła i chętnie wracali. Oprócz wysokiej jakości usług, warto też zainwestowac w różne drobiazgi i gadżety z logo firmy. Grawerowane długopisy, kalendarze... Firma AMB, u której zamawiałaś pieczątkę specjalizuje się również w tym i z tych usług ostatnio skorzystałam, natchniona kilkoma pozytywnymi opiniami. Przejrzyj jeszcze raz ofertę, może coś ci podpasuje :)
yanek
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:05 gru 2012, 13:52

04 mar 2013, 15:58

Zgadzam się z opinią, że warto zadbać o promocję firmy i zainwestować w ciekawe firmowe gadżety - tak aby nasi klienci mieli o nas dobre zdanie ;)
Do swojej firmy na przykład zamówiłem w Studio Koliber sporą partię ekologicznych papierowych toreb w firmowych kolorach i z logo mojej marki.
Awatar użytkownika
prymus8
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:05 mar 2013, 18:31

05 mar 2013, 18:39

Dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o czymś tak istotnym, jak kasy fiskalne.

I sprawa prawna - no bo rozliczać ze sprzedaży/świadczenia usług każdy się musi, no i też funkcjonalna, bo ułatwia prowadzenie księgowości, podliczanie zysków itd. Bez tego ani rusz!
stobejczyk
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:17 mar 2013, 22:43

17 mar 2013, 23:09

No i prowadząc swoją firmę będziesz uważać na koszty, niski abonament na telefon, tania energia, malutkie biuro, albo wcale bez biura.
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

30 kwie 2013, 17:58

firma potrzebuje przeszkolonego szefa który będzie w stanie sam zarządzać ludźmi pracownikami tutaj warto szkolić się zhrcontrolling.pl/ no i szkolenia z obsługi księgowości i klienta... a pieczątki i programy to chyba normalne...
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl