Kreatywność w biznesie

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
aniolybiznesu
Posty:1
Rejestracja:24 lis 2010, 11:31

24 lis 2010, 12:48

Witam,
Jestem jednym z organizatorów projektu „Kreatywność w biznesie”. Celem akcji jest promowanie innowacyjnych pomysłów na biznes oraz motywowania do twórczego rozwiązywania problemów.
Stworzyliśmy między innymi narzędzie do ćwiczenia kreatywnego myślenia, które jest dostępne pod adresem:

http://www.kreatywnie.aniolybiznesu.org ... t,add.html

Chcieliśmy zapytać Was, przedsiębiorców, co myślicie o tej akcji? Czy uważacie, że kreatywne myślenie jest potrzebne do osiągnięcie sukcesu w biznesie?
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

24 lis 2010, 22:32

W obecnych czasach bez wątpienia jest bardzo potrzebne.
Awatar użytkownika
sigma
Użytkownik
Posty:38
Rejestracja:29 lis 2010, 17:09
Lokalizacja:wlkp

03 sty 2011, 17:17

ciekawy pomysł to często klucz do sukces. a potem pomysły na podtrzymanie go, promowanie... przyda się
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

30 kwie 2013, 21:31

jednym z ciekawych pomysłów kreatywnego myślenia który znalazłem w internecie to zamiast zatrudniać i płacić sprzątaczce za picie kawy na cały etat lepiej raz na tydzień zamówić firmę sprzątającą nasze lokale. i znalazłem firmę http://www.top-cleaning.pl/ która sprząta mi lokal i jestem baardzo zadowolony
Rubens
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:28 lut 2013, 13:27

08 maja 2013, 09:24

Kreatywność jest zawsze w cenie. Ja uwielbiam copiątkowe burze mózgów w swojej firmie, bo rodzą się wtedy niesamowite pomysły i problemy, które sie od poniedziałku nawarstwiały, nagle ostatniego dnia tygodnia potrafią być rozwiązane :)
A te Anioły biznesu to rozumiem, że można zarówno inwestowaćw czyjś pomysł jak i zgłosić swój pomysł i ubiegać się o pomoc finansową w jego wdrożenie?
pomysłowa
Użytkownik
Posty:421
Rejestracja:18 maja 2013, 22:34

20 maja 2013, 14:28

kreatywność czasami trochę chyba przeszkadza...ludzie starają się zakładając firmę znaleźć produkt na miarę odkrycia Ameryki, a nie zauważają tego co tak na prawdę byłoby dla ludzi potrzebne i na tym tracą
smyk
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:04 paź 2012, 11:35

20 maja 2013, 16:50

Moim zdaniem bardzo fajna akcja ;)
Obecnie żeby trafić w rynek trzeba mieć dobry pomysł !
_________________
Noclegi Darłowo
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

25 lip 2013, 13:42

Kreatywność w biznesie jest najważniejsza. Ja korzystałam z programu partnerskiego firmy strefakursow.pl/program_partnerski.html . Dzięki niemu zwiększyłam swój zysk. A program polega na : poleceniu na swojej stronie internetowej produktu tej firmy. Dzięki temu od sprzedanego produktu dostaje się 20 % wartości brutto.
cookie
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:28 lip 2013, 15:06

28 lip 2013, 15:34

Kreatywność to bardzo ważny element przewagi rynkowej, warto szukać nowych niekonwencjonalnych rozwiązań, czy to sposobach zarządzania, reklamie, logistyce itp.
Hurtownia Reflect to firma o szerokim zakresie usług projektowo-produkcyjnych w branży reklamowej.
odzież reklamowa, produkcja odzieży oraz hurtownia koszulek.
Jerry Lacan
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:11 cze 2013, 14:23

29 lip 2013, 11:33

Kreatywność? Mogę się zgodzić, choć bardziej stawiałbym na przewidywalność. Kreatywnie można rozwiązywać problemy przedsiębiorstwa używając różnych rzeczy, ale sama kreatywność w biznesie nie wystarczy. Lepiej stawiać na sprawdzone rozwiązania w szczególności na samym początku jak ma się małą firmę. Poza tym dlaczego by nie korzystać z wynalazków XXI wieku? Przedsiębiorcy, w szczególności teraz, mają mnóstwo narzędzi do prowadzenia biznesu zaczynając od tych on-line na systemach zarządzania kończąc.
"Biznes to przygoda - Myśl innowacyjnie" Polub nas na Facebooku!
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl