Inwestowanie w monety - warto?

Dysponujesz wolnym kapitałem i chciałbyś zainwestować go w ciekawy pomysł. To właśnie dział dla Ciebie.

Moderator:mkamil

Olka
Użytkownik
Posty:184
Rejestracja:20 maja 2014, 09:42

21 lip 2015, 10:34

Inwestowanie w monety - warto jeśli ma się większy zapas gotówki, czy lepiej wtedy postawić na złoto np?
Awatar użytkownika
Dominika
Użytkownik
Posty:69
Rejestracja:22 lip 2015, 08:06

22 lip 2015, 08:09

Sama nie wiem na co w tym przypadku bym się zdecydowała, bo wybór nie jest prosty.
Monety wydają mi się ciekawsze i jak oglądam np tutaj, w mennicach czy innych skupach, to chciałabym mieć takie hobby połączone z inwestycją, ale nie jestem pewna czy np. złoto samo w sobie nie jest bardziej opłacalne, i pewniejsza lokata kapitału.
Ale chyba trudniej sprzedać w razie czego niż monete.
?
Awatar użytkownika
Piotras
Użytkownik
Posty:267
Rejestracja:26 wrz 2012, 17:40
Lokalizacja:Polska

24 lip 2015, 08:15

I na monetach i na złocie i na nieruchomościach trzeba się trochę znać, żeby w to inwestować, no a przynajmniej bacznie obserwować rynek, żeby wiedzieć kiedy i co kupić, a kiedy sprzedawać.
Co do monet - Mennica Staropolska też ma duży wybór, partner sprawdzony, więc bez obawy że dostaniesz na balon zamiast zamówionych przez net monet, co na aukcjach mi się zdarzyło wrrrr.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

18 maja 2018, 15:33

Posiadając większą ilość gotówki, na twoim miejscu postawiłbym na inwestycję w dzieła sztuki lub biżuterię kolekcjonerską. Ten kierunek może wydawać się dość niecodzienny, jednak moim zdaniem wartość dzieł sztuki z dnia na dzień rośnie. Warto inwestować w prace mniej znanych artystów, których wartość po kilku latach, może wzrosnąć o kilkaset procent. Kilka razy miałem okazję brać udział w aukcji organizowanej przez https://desa.pl/pl/pages/9/jak-sprzedac DESA Unicum, to największy oraz najstarszy dom aukcyjny w Polsce. Do tej pory zorganizowali 29 aukcji, na których wystawiono blisko 3000 obiektów. Jeżeli chcesz zainwestować swoje pieniądze w sztukę, to rób to tylko z profesjonalistami, którzy znają aktualne trendy oraz obiecujących artystów. Inwestowanie w sztukę wymaga nie lada cierpliwości, ponieważ w przypadku niektórych dzieł, trzeba swoje odczekać, by sprzedać je z pokaźnym zyskiem. Mimo to uważam, że jest to świetny kierunek inwestowania. Polecam ci rozeznać się dokładniej w tym temacie, bo naprawdę warto!
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl