Błędy

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Gman
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:10 gru 2009, 11:31

16 gru 2009, 12:56

Cóż, jeżeli chodzi o metody kradziezy danych, to więcej można znaleźć tutaj http://www.gdata.pl/portal/PL/content/view/377/88/. Wydaje mi się, że pojęcia takie jak phishing, spyware są nadal małoznane. Natomiast jeżeli chodzi o to, jak kwestia kradziezy danych wygląda w Polsce - polecam ten wywiad z rzecznikiem Policji. Nieco smutnej prawdy o polskim rynku oraz przykrych konsekwencjach nierozważnego korzystania z internetu. http://gb.pl/banki/wywiady/uwaga-cyberzlodziej.html
Artek
Użytkownik
Posty:43
Rejestracja:11 lis 2009, 21:43

07 sty 2010, 18:43

Ja mimo wszystko odnoszę wrażenie, że policja i inne służby nie doceniają potęgi jaka drzemie w internecie. Gdy nie jest odpowiednio chroniona mogą się dziać różne cuda, niech za przykład posłuży Estonia gdzie atak hakerów sparaliżował pół kraju. Może to za duże określenie ale na pewno bardzo utrudnił życie więc nie lekceważmy zagrożeń płynących z sieci!
kamyk
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 18:44

05 maja 2010, 19:14

Niestety Polska, kraj jakże prężnie i dumnie się rozwijający i europejski. Stara się gonić UE w ciągłym biegu o jakość i o pieniądze (czy aby na pewno dobra kolejność?). Niestety obserwując wydarzenia, a także zbierając te z pamięci kilku lat wstecz to nic się nie stanie by internet stał się bezpieczniejszym źródłem. Od zawsze były i będą włamania na konta bankowe itp. jednak z jaką częstotliwością to zależy od nas. Niech użytkownicy świadomi stanu zabezpieczeń wszystkich ważnych instytucji dokonują wyboru usług z których chcą korzystać.
Jestem niemalże pewien, że do momentu jakiejś wielkiej afery lub włamania do banku/ZUSu/innych instytucji i skutecznego sparaliżowania ich działania na długi czas nie zostaną podjęte żadne istotne zabiegi by poprawić funkcjonowanie szarego Kowalskiego w sieci.
Prośba do Gman - widzę że masz pojęcie o tym temacie. Może napiszesz jakiś mały "poradnik" lub coś w tym stylu jak samemu być bezpiecznym i nie dać się nabić w butelkę.
chemik
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:28 lis 2009, 20:39

15 lip 2010, 17:53

A myślisz, że po jakiejś wielkiej aferze (nawet nie wiadomo czy takie informacje będą podane opinii publicznej) coś się zmieni i ktoś zadba o poprawę bezpieczeństwa w sieci? Nie wydaje mi się - musi jeszcze sporo wody upłynąć nim ktoś się za to weźmie. A będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy do pracy zaangażowani zostaną młodzi i zdolni ludzie.
Awatar użytkownika
markowe
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:28 paź 2010, 15:52
Lokalizacja:Polska

29 paź 2010, 16:06

Uważam że błędem jest mylne wyobrażenie na temat właśnie odkrytej możliwości biznesowej. Nie mówię że nie trzeba być optymistą. Bardziej od optymisty lepsza jest postawa realisty. Myślącego chłodnie. Analizując wkład pracy jak i możliwe korzyści. Jeśli to odpowiednio zestawimy wtedy dopiero okazuje się czy to aby na pewno okazja. Najlepiej żeby można było coś zorganizować małym wkładem wtedy ewentualne niepowodzenie nie powoduje u nas zawału. Czy jest taki biznes? Jak mi wiadomo jest. :)
Mój blog w którym piszę od lat http://www.emesz.pl
Awatar użytkownika
apogeum
Użytkownik
Posty:171
Rejestracja:27 wrz 2012, 09:58

19 lut 2014, 08:23

W razie ewentualnych długów warto jest mieć bazę informacji o tym jak wyjść z tak ciężkiej sytuacji. Na tej stronie: http://www.comperia.pl/piec-krokow-do-u ... towac.html znajduje się dobry artykuł o upadłości konsumenckiej. Myślę,że warto jest skorzystać z tego rozwiązania kiedy nie mamy już innych sposobów aby spłacić obecne zobowiązania. Pozdrawiam.
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

27 mar 2014, 21:35

Artykuł dobry, ale można by go zaktualizować o obecne problemy i trendy biznesu.
GraszkaB
Użytkownik
Posty:48
Rejestracja:17 cze 2016, 14:19

16 sty 2017, 15:21

Wiele firm traci na tym, że niechętnie inwestuje w dobrze rozumiana identyfikację wizualną. A dobre logo firmowe to jedna z podstawowych kwestii. Jak się dasz zapamiętać, to sprzedasz niemal wszystko, takie jest moje zdanie. Warto sprawdzić projekty logo, które przygotowuje Strefa Pixeli.
marcopol
Użytkownik
Posty:122
Rejestracja:30 sie 2016, 20:36

16 mar 2017, 13:06

Malinka pisze:Częstym i dość często spotykanym błędem popełnianym w biznesie jest zły wybór budynku pod wynajem biura.
Wystarczy nie robić wszystkiego hop siup, tylko dokładnie się zastanowić, przejrzeć oferty, porównać je itd, może porozmawiać z jakimś doradcą. W Warszawie dobrze jest wybrać biuro do wynajęcia wraz z www.gwiazda.info - proponują m.in.lokale na Mokotowie, więc przyzwoita lokalizacja.
hekt00r
Użytkownik
Posty:50
Rejestracja:13 lip 2016, 12:42

20 mar 2017, 14:14

Moim błędem było nieubezpieczenie swoich należności. Prowadzę eksport produktów za granicę i taki brak płatności lub jego opóźnienie to dla mnie ogromne straty. Przez dłuższy czas było okej, aż trafił się w końcu taki klient, na którym sporo straciłam. Teraz korzystam z oferty KUKE http://www.kuke.com.pl/ bo mają wiele usług związanych ze wsparciem eksportu. Teraz takie sytuacje na pewno nie wpłyną na stabilność finansową mojej firmy.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl