Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punktu

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
sopelek
Posty:4
Rejestracja:11 lip 2017, 14:01

14 lip 2017, 13:12

Właściciele firm bardzo często lekceważą koszty za wyposażenie siedziby firmy. Dajmy na przykład łazienki - zazwyczaj idzie się do sklepu budowlanego i kupuje to co w nim się znajduje. A jakby tak przeszukać internet, to na przykład na stronie http://faneco.com można znaleźć taki sam sprzęt w niższej cenie. Trzeba tylko chcieć i być zaangażowanym
kazik545
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:20 wrz 2017, 06:33

20 wrz 2017, 06:35

według mnie to niemożliwe jest
Adrian4
Użytkownik
Posty:56
Rejestracja:06 gru 2016, 19:06

25 wrz 2017, 20:18

W firmach zajmujących się produkcją narzędzi, wykorzystującą metale, często powstają odpady w postaci złomu. Można go sprzedać i w ten sposób odzyskać część środków wydanych na surowce, czy narzędzia. Firma http://www.stellmet.pl/ zjamuje się skupem złomu: metali szlachetnych, węglika spiekanego, metali szybkoschnących, czy stali stopowych. Ciągle mamy zbyt małą wiedze na temat recyklingu.
Satyna
Użytkownik
Posty:190
Rejestracja:23 sie 2017, 22:59

24 paź 2017, 21:51

Czesto w firmach jest zbyt maly nacisk kladziony na sektor IT. Dopoki wszystko dziala - to jest ok, ale jak cos sie wysypie - to jest szukanie winnych i placz nad rozlanymi danymi. Wiadomo, ze uslugi IT kosztuja - ale w XXI wieku to juz jest podstawa prowadzenia kazdej sredniej/wiekszej firmy. Mozna sie ustrzec przed wieloma bledami, np przeprowadzajac kolokacje serwerow do profesjonalnej serwerowni. T-mobile ma taka usluge: http://biznes.t-mobile.pl/pl/produkty-i ... /kolokacja - wg mnie to dobra opcja, szczegolnie dla firm, w ktorych dzial IT nie jest zbyt dobrze rozwiniety.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

13 lis 2017, 08:58

Według mnie świetnie opisane jest to na stronie http://www.serwis-uslugowy.pl/ W przedsiębiorstwach coraz częściej planuje się różne wyjazdy służbowe, które wiążą się z dodatkowymi wydatkami. Im lepiej będzie można je kontrolować, tym większa będzie oszczędność dla firmy. Do tej pory bardzo dobrym rozwiązaniem dla pracowników były karty kredytowe. Jednak korzystanie z nich wiązało się z wieloma dodatkowymi kosztami, na przykład związanymi ze sprawdzaniem stanu konta, czy też z koniecznością księgowania wydatków. Teraz można tych kosztów uniknąć, jeśli weźmie się pod uwagę transakcje bezgotówkowe, które można wykonywać za pośrednictwem przedpłaconych kart płatniczych Spendeo.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

06 sty 2018, 20:26

Oszczędności w firmie znajdziemy także jeżeli spojrzymy na ofertę http://pirxon.com/pl/robotic-process-automation/ robotyzacja pracy cechuje się wysokim progiem bezpieczeństwa oraz kontroli. Wszelkiego rodzaju próby zmian są rejestrowane. Co więcej, proces tworzenia kopii zapasowych, działania w obrębie zarządzania czy wprowadzania danych są zapisywane i zapamiętywane przez robota. Szkolenie robota jest zadaniem niezwykle wymagającym i zarezerwowanym dla wysokiej klasy programistów. Praca robota może być wykonywana z tego samego stanowiska co dotychczas, tyle tylko, że całe zadanie będzie wykonywane w szybszym i bardziej kompletnym zakresie, ze szczególnym uwzględnieniem dokładności.
Satyna
Użytkownik
Posty:190
Rejestracja:23 sie 2017, 22:59

20 sty 2018, 22:06

Jeśli firma jest prywatna to każdy dba o to, aby oszczędzać. Nikt nie lubi marnować pieniędzy więc są naprawdę różne sposoby na oszczędności. Jednym z nich jest zatrudnianie pracowników z Ukrainy https://gefest.pl/ListaAktualnosci/aktualnosc_wiecej/27 . Obecnie procedury z tym związane są proste i przejrzyste, dlatego wiele firm decyduje się na zatrudnianie Ukraińców.
Awatar użytkownika
AliChr
Posty:3
Rejestracja:22 sty 2018, 10:33

22 sty 2018, 10:38

Witam serdecznie

Zwracam się z gorącą prośbą o poświęcenie kilku minut wolną chwilą na wypełnienie poniższego kwestionariusza ankiety skierowanej do właścicieli firm, prezesów, osób zrządzających finansami w przedsiębiorstwach, która ze względu na zapewnienie pełnej anonimowość respondentów znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.survio.com/survey/d/Y9D6Q7H5A9O1V8X9F

Niniejsza ankieta skierowana jest do przedsiębiorców i stanowi część moich badań naukowych dotyczących ich opinii na temat polskiego systemu podatkowego. Ma na celu zbadanie opinii i przedsiębiorców na temat ryzyka podatkowego i stosowania optymalizacji podatkowej oraz postrzegania zagadnienia w ich świadomości. Temat pracy stanowi: „Optymalizacja podatkowa a unikanie opodatkowania”.

Wyniki badania ankietowego przedstawione zostaną jedynie w postaci zbiorczych opracowań z wykorzystaniem metod statystycznych przeznaczone tylko i wyłącznie do celów naukowych.

Liczę ogromnie na wyrozumiałość i poświęcenie odrobiny czasu na wsparcie mojego badania. Będę ogromnie wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety, gdyż jest ona nieodłącznym elementem badania do mojej pracy magisterskiej.

Z góry serdecznie dziękuję
SZANTAL
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:23 lut 2016, 08:49

02 mar 2018, 11:34

Nieco kontrowersyjne podejście ale przyznam szczerze, że u mnie cały czas było parcie na oszczędzaniu na systemie informatycznym a mam sklep internetowy ;) i nie żałuję, bo są oprogramowania które bardzo dużo kosztują i są wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Albo inaczej - kosztują mało ale potrzebne są do płynnego funkcjonowania dodatkowe wtyczki które oczywiście są dodatkowo płatne. Dlatego z góry u mnie było uznane, że nie przepłacam i koniec. Wybrane zostało jedno z tańszych i jest okej, absolutnie nie narzekam, zwłaszcza że jest to jedno z bardziej popularnych i moim zdaniem nie bez powodu.
CzystyHa
Użytkownik
Posty:91
Rejestracja:10 lip 2015, 12:34

05 mar 2018, 08:53

rzeczywiście niezbyt popularne rozwiązanie hehe moim zdaniem nie często da się na takie tanie trafić żeby było równoczesnie dobre też. ale na pewno warto spróbować choć nie sądzę bym sam się odważył na takiej podstawowej wartości oszczędzać.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl