Konkursy internetowe- co myślicie?

Czy jest możliwy zarobek w Internecie? Czy warto zainteresować się tą formą zarobku? Wypowiedź się.

Moderator:mkamil

wirtuale.pl
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lip 2009, 09:40

06 sie 2009, 14:50

Hej, pytanie jak w temacie. Czy uważacie, że konkursy to atrakcyjna forma reklamowa, czy też jest już przereklamowaną formą promocji? Co Was osobiście zachęca do udziału w konkursie? Jaką musi mieć formę i nagrody, żeby wzbudził Wasze zainteresowanie? I jak to jest z szukaniem konkursów? Sami szukacie? Jeśli tak to gdzie?
Pozdrawiam serdecznie
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

06 sie 2009, 21:10

Jeśli chodzi o mnie to nie biorę udziału w żadnych konkursach, czy internetowych czy smsowych. Po prostu nie wierzę w wygraną a koszt wysłania smsa uważam za pieniądze wyre wyrzucone w błoto. Podobnie jest z konkursami internetowymi, dla mnie to strata czasu.
kazz92

17 sie 2009, 11:14

Z konkursami to jest tak że wystarczy żeby konkurs trafiał w gusta odbiorców to wtedy nawet nagrody nie są potrzebne. Dajmy na to że masz stronę internetową o wędkarstwie i zrobisz konkurs na największa rybę złapaną przez użytkowników w ciągu wakacji, ludzi będą się chcieli pochwalić i największą nagrodą dla nich będzie sam fakt że złapali największą rybę i ich osiągnięcie jest zauważone na stronie internetowej. Taki konkurs może być promocją strony ale tylko wtedy gdy twój serwis ma rejestracje użytkowników i do wszystkich wyślesz informacje. Nie zyskasz nowych użytkowników ale przypomnisz starym o istnieniu twojej strony przez co możesz zwiększyć tempo rozwoju. Duże aktywne serwisy o wiele bardziej przyciągają nowych użytkowników.
Natomiast jak chcesz zrobić konkurs sms typu "wyślij sms a wygrasz ... " to takie konkursy sprawdzają się tylko w dużych serwisach i najlepiej jak nagroda jest związana z tematyką strony. np. jak masz forum muzyczne to daj jako nagrodę jedną z 5 płyt ( do wyboru bo rożnej muzyki ludzie słuchają). Jednak takie konkursy sms nie są żadną promocja dla strony a jedynie sposobem na zarobienie pieniędzy w wcześniej rozreklamowanym serwisie.
wirtuale.pl
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:14 lip 2009, 09:40

18 sie 2009, 09:35

[quote="kazz92"]Z konkursami to jest tak że wystarczy żeby konkurs trafiał w gusta odbiorców to wtedy nawet nagrody nie są potrzebne. [/quote]

Właśnie największą sztuką jest trafienie w gusta odbiorców. Pytanie tylko, co musi taki konkurs spełniać, jak musi skonstruowany, żeby w te gusta trafić? Bo na tym cała sztuka polega.

Wymarzona nagroda w konkursie?? Jakiego typu nagrody są dla Was atrakcyjne?
kazz92

18 sie 2009, 12:28

No to może powiesz jakiego typu serwis prowadzisz. Np. ja jestem kibicem koszykówki i wchodząc na strony związane z moją drużyną praktycznie zawsze biorę udział w konkursach gdzie do wygrania są bilety na mecze. Koszt biletu to zaledwie 20-50zł. Poza tym można je pewnie dostać od klubu za darmo jakby się napisało prośbę żeby zasponsorowali na konkurs.

Tak wiec wszystko zależy od tego jaki serwis prowadzisz, a nagrody mogą być naprawdę niedrogie tylko związane z zainteresowaniem ludzi którzy odwiedzają serwis.

Pamiętam tez kiedyś jeden z użytkowników forum zrobił konkurs w którym typowało się wyniki meczów. Mimo że nie było tam żadnych nagród to co tydzień przez cały sezon znajdowało się kilkudziesięciu typujących.
Manolo
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:26 lis 2009, 13:18

12 sty 2010, 15:30

Gdy w konkursie można wziąć udział za darmo to chętnie to czynię. Gorzej gdy aby coś wygrać trzeba wysłać smsa, który ileś tam kosztuje. Wtedy nie ma to sensu bo uzyskanie wygranej jest znikome a pieniądze trzeba wydać. Niektórzy namiętnie uczestniczą w konkursach ale ja do tych ludzi nie należę raz na jakiś czas to dobra rzecz ale nie za często bez przesady.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl