Sklep internetowy w praktyce

Czy jest możliwy zarobek w Internecie? Czy warto zainteresować się tą formą zarobku? Wypowiedź się.

Moderator:mkamil

goust
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:14 kwie 2010, 13:29

18 kwie 2010, 20:17

Co myślicie o założeniu własnego sklepu internetowego? Czy to nadal opłacalne?
Czy ogrom sklepów internetowych nie przeszkadza w założeniu kolejnego?
Co najlepiej otworzyć i przy jakim kapitale?
Awatar użytkownika
Janek
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:34

18 kwie 2010, 22:37

stara maksyma mówi, że miejsce zawsze się znajdzie. Ten rynek jest przypomina dżungle - ciągła walka o przetrwanie i obserwacja konkurencji. Zarobić można na sprawdzonym biznesie - po prostu trzeba zrobić to lepiej:)
dorota123
Użytkownik
Posty:11
Rejestracja:14 kwie 2010, 14:03

19 kwie 2010, 11:50

sklepy internetowe to fajny interes - rzadko robie w ten sposób zakupy, ale ostatnio się do nich przekonałam - bo nie mam czasu na grubsze zakupy, np. materiały do drukarki robie przez internet i jest mi z tym dobrze
Dolar
Użytkownik
Posty:25
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:42

24 kwie 2010, 00:51

sklepy internetowe odbierają spory kawałek tortu zwyczajnym detalistom, jakość ta sama a cena o niebo lepsza
Bankier
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:38

28 kwie 2010, 22:52

Zgadzam się ale jest wolna konkurencja...można działać w Internecie i w Markecie:)
milhels
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:13 kwie 2010, 14:24

02 maja 2010, 21:50

O różnica z jaką firmy sprzedają w internecie a w zwykłym sklepie jest naprawdę bardzo duża... Ceny czasami są o połowę niższe...
Cóż myślę, że z czasem jak sklepy staną się bardziej popularne to i ceny wzrosną i zrównają się z tymi normalnymi.
Awatar użytkownika
Diakles
Posty:4
Rejestracja:18 lut 2010, 19:23

06 lip 2010, 15:44

Ja sama zakładałam sklep internetowy jakiś czas temu i powiem wam, że miałam dużo obaw, wzlotów i upadków, wiele razy chciałam tym ciepnąć i przyznam się, że na początku wszystko robiliśmy metodą "domową", a teraz jestem bardzo zadowolona.
Fakt, że rynek internetowy jest nieograniczony, ale również faktem jest, że dużo czasu mija za nim się człowiek przebije przez konkurencję.
Plusem sklepów internetowych jest na pewno cena, ale minusem to, iż towaru nie można dotknąć, przymierzyć, powąchać, zobaczyć, dlatego musimy to rekompensować klientowi, a inaczej niż niższą ceną się tak naprawdę nie da.
Druga rzecz, że w przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych my możemy zdobyć więcej odbiorców, działamy globalnie, ale sklep stacjonarny tylko lokalnie.
Co z tego wynika?? że tylko systematycznością, uporem i ciężką pracą tak naprawdę można cokolwiek osiągnąć, a bać się nie należy niczego:)
Życzę powodzenia startującym i jak coś to służę radą, jak zacząć i jak się nie poddać:)
Diakles Sport Ltd.
www.diakles-sport.pl
Radeon003
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:07 cze 2010, 20:37

13 lip 2010, 20:49

Uważam że warto. Jeśli się ma czas, pomysł i pieniądze to zdziałamy wszystko. Trzeba tylko rozejrzeć się u konkurentów co mają i po ile. Żeby nie mieć za drogo oczywiście.
Awatar użytkownika
mtmarket
Posty:3
Rejestracja:13 gru 2010, 14:16

20 gru 2010, 13:16

Sklepy internetowe dają wiele możliwości i przede wszystkim poszerzają nasz zasięg oddziaływania. Monitorowanie konkurencji i skuteczne działaniua marketingowe, tak aby zawsze być krok przed konkurentami, a nie tuż za nimi dają solidne podstawy, aby nawet w gąszczu sklepów oferujących podobny asortyment znaleźć klientów i utrzymać sie na rynku.
Osobom chcącym rozpocząć swoją przygodę z handlem elektronicznym proponujemy zapoznanie się z naszą platformą sprzedażową MtMarket, która na podstawie umowy licencyjnej, za niewielką kwotę pozwala założyć własny sklep internetowy.
http://mtmarket.pl/ sklep internetowy z hostingiem w kilka minut
Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

27 gru 2010, 14:22

Czytałem gdzieś wywiad z założycielem sklepu z soczewkami kontaktowymi. Powiedział, że prowadzenie takiego sklepu bardzo przypomina "realny" sklep albo firmę, to znaczy podstawą jest znalezienie niszy i jej zagospodarowanie. Jeżeli jest jakiś towar, którego nikt jeszcze nie sprzedaje online, albo jest niewiele słabych sklepów, to można próbować. W przeciwnym razie trzeba walczyć z silnymi graczami. No i z handlarzami na Allegro, którzy nie przejmują się ZUSem, podatkami itp. :wink:
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl