Jak dotrzeć do przedsiębiorców??

Pozwól aby inni Cię zauważyli. Dział poświęcony marketingowi i reklamie

Moderator:mkamil

agataj
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:10 paź 2008, 17:54

12 paź 2008, 18:26

Witam serdecznie

Chciałabym rozpocząć własną działalność gospodarczą produkt, który chce sprzedawać jest skierowany do przedsiębiorców w tym także dużych korporacji. W jaki sposób mogę dotrzeć do nich żeby zaprezentować mój produkt?
bepob
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:25 lis 2008, 14:35

11 gru 2008, 15:40

Jestem bardzo ciekawy, co to za produkt. No jeśli nie od drzwi do drzwi no to chyba strona internetowa by się przydała.

Jeśli swój produkt oferujesz przedsiębiorcom, ludziom, którzy zajmują się zarabianiem to ważne jest żeby nie być osobą znikąd. Promując swoją działalność zadbaj o swój wizerunek. Udzielaj się na forach, napisz poradnik, jak korzystać z tego co sprzedajesz. Zbuduj wizerunek ekspercki, a na pewno będzie Ci łatwiej dotrzeć do większych odbiorców.

powodzenia
Paulina N
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:27 mar 2009, 12:03

03 kwie 2009, 11:53

Witam
Do wypowiedzi Poprzednika dodałabym jeszcze kilka uwag. Oto one:
zanim zabierzesz się poważnie za docieranie do potencjalnych klientów określ do jakiej grupy chcesz trafić. Zastanów sie czym się ta grupa charakteryzuje. Potem zobacz jak wygląda twoja konkurencja, zobacz jak się reklamuje, z jakich technik korzysta, jakie ma strony internetowe. Jeśli nie masz na to czasu to zawsze możesz zlecić takie działania. Badanie rynku i konkurencji to podstawa. Dopiero, kiedy masz podstawowy audyt możesz rozpocząć planowanie kreacji i reklamy. Nie jest dobrze zdawać się na przypadkowość oraz intuicję. Aby byc skutecznym w walce z konkurencją trzeba się przygotować i mieć solidne wsparcie ze strony specjalistów:)
-----------------

Pozdrawiam,
Paulina N
Faust
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:05 maja 2009, 23:35
Lokalizacja:Warszawa

05 maja 2009, 23:48

Dbaj o szczegóły. O poprawność ortograficzną i gramatyczną wszystkiego, co piszesz i mówisz, o elegancki długopis [a nie plastikową reklamówkę], o stonowane kolory na stronie. Przyzwyczajaj się do wizerunku poważnej bizneswoman - pamiętaj o tym, myśl o tym, to bardzo wpływa na wizerunek.
Gość

03 paź 2009, 23:53

Popieram przedmówców w sprawach dotyczących działań i kontaktów face-to-face. Przez internet mozna też dotrzeć, np poprzez portale z ofertami biznesowymi jak np www.polskiebiznesy.pl Dodatkowo portal to też katalog firm
Gość

03 paź 2009, 23:54

O, przepraszam, nie zalogowałam się. Już się poprawiam, Mist
irutchka
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:22 paź 2009, 17:26

25 paź 2009, 21:42

Profesjonalny wizerunek to podstawa zarówno ten w bezpośrednich kontaktach z klientem jak i internetowy.
Zwracaj szczególną uwagę na wygląd i zawartość twojej strony www. Dbaj o to, żeby była łatwa w nawigacji i zrozumiała dla każdego. Nie może być tak, że klient wchodzi na stronę i nie wie co jest jej celem, albo głównym sprzedawanym produktem. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo stworzyć taką stronę. Zleć to specjalistom podobnie jak zleć komuś badanie konkurencji. To bardzo ważne. Istotne jest również wypozycjonowanie twojej strony w wyszukiwarkach i jej obecność w jak najliczniejszych programach partnerskich. Takie działanie również możesz oddać w ręce kompetentnych osób indywidualnych albo takich portali jak firmy.net, gdzie zaproponowana zostanie ci kompleksowa promocja w sieci.
Rozkręcając własny biznes dobrze jest być widzialnym dla klientów. Nie trzymaj zatem swojej firmy w ukryciu przed światem. Niech cię zobaczą :)
chemik
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:28 lis 2009, 20:39

28 lis 2009, 21:26

W 100% popieram Przedmówców. Najważniejsze jest rozpoznanie rynku, konkurencji, potencjalnych klientów. Potem strona internetowa i reklama na forach branżowych. Wszystko to najlepiej zlecić specjalistom - samemu ciężko nawet koordynować te rzeczy, że nie wspomnę o ich wdrażaniu. Bardzo ważny jest rozgłos. O Twoim produkcie musi być wszędzie głośno. I to w pozytywnym aspekcie. Pamiętaj, że jedna negatywna opinia niweczy 100 pozytywnych.
Bazey
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:01 gru 2009, 22:56

02 gru 2009, 15:25

Witam, według mnie dobrą formą reklamy jest mailing. Są firmy mające w swojej ofercie takie usługi, nawet w formie targetowej, czyli nakierowanej np. na jakąś branże czy przedział wiekowy...
Pozdrawiam
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

12 gru 2009, 16:18

Bazey pisze:Witam, według mnie dobrą formą reklamy jest mailing. Są firmy mające w swojej ofercie takie usługi, nawet w formie targetowej, czyli nakierowanej np. na jakąś branże czy przedział wiekowy...
Pozdrawiam
Mailing może się sprawdzić tylko w przypadku wysyłania go do odpowiednich osób chodzi mi tu przede wszystkim o wiek i miejsce zamieszkania. A to nie jest tak łatwo ustalić. Drugra sprawa, że na Polskim rynku mailingu jest wielu oszustów, którzy nie podejmują zadnych konkretnych działań a życzą sobie za to pieniądze.
Przed wybraniem tej formy reklamy radzę się zastanowić 3 razy i wybrać jak coś sprawdzoną firmę.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl