Kryzysowe zarządzanie na plus

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Agolek
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:22 mar 2009, 22:32
Lokalizacja:Wroclaw

29 lip 2009, 14:24

6. na 10. przedsiębiorców odczuwa negatywne skutki obecnej sytuacji gospodarczej. Jednocześnie 1/4 badanych przez 4 Results przedsiębiorców nie odczuwa negatywnych skutków obecnej sytuacji gospodarczej.

Jak radzą sobie firmy, których nie dotyka kryzys. Przede wszystkim koncentrują się na zwiększeniu przychodów dzięki spadkowi cen od podwykonawców. Korzystając z osłabienia konkurencji firmy wkraczają na nowe geograficzne rynki, starają się poszerzyć ofertę, a nawet przejmują konkurencyjne firmy.

Większość przedsiębiorców wykazuje się jednak umiarkowanym optymizmem jeżeli chodzi o wyniki finansowe w 2009 r. 1/4 nastawia się na wzrost przychodów, 3. na 10. firm przewiduje utrzymanie przychodów na poziomie zeszłorocznym. Prawie połowa respondentów badania 4 Results niestety prognozuje spadki.

Czas pokaże czy strategia ekspansywna jest bardziej efektywna niż strategia "na przetrwanie".
Agolek
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:22 mar 2009, 22:32
Lokalizacja:Wroclaw

30 lip 2009, 15:02

Tak też zrobiłam. Niemniej ciekawa jestem również opinii forumowiczów biznes inwestycji. Nie tylko z perspektywy ekonomicznej, ale także czysto ludzkiej jest to ciekawy temat...
Awatar użytkownika
Janina
Posty:7
Rejestracja:16 lis 2010, 13:48

16 lis 2010, 19:17

Czasami jedyną możliwością jest obniżenie cen i, oczywiście, to jest i tak często zysk dla większego przedsiębiorstwa. Jedni korzystają, bo inni tracą. Smutna prawda. Ale może też i dlatego tak popularna stała się sprzedaż ratalna. A tak zmieniając temat, co sądzicie o ofercie ratalnie.com? Czy taka forma radzenia sobie ze skutkami kryzysu może być opłacalna?
harry12
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:19 lis 2010, 22:37

19 lis 2010, 23:02

Bardzo ciekawe pytanie. Doba kryzysu powaznie namieszała w świtoym biznesie. Największe korporacje powaznie się zachwiały a niektóre nawet upadły co odbiło się głośnym echem w mediach publicznych.
Ciężko jest stwierdzić czy lepiej przeczekać dany kryzys którego koniec jest niewiadomą a skutki myslę że będa odczuwalne przz wiele lat po jego zakończeniu.
Ciekawa jest publikacja Tomasza Szopińskiego - "Zarobić Na Kryzysie"
gdzie autor w bardzo wartościowy sposób opisuje jak przetrwać ze swoim biznesem w trudnych czasach. Podaje także praktyczne porady jak skutecznie zarobić na kryzysie, w przypadku gdy inni zamierają ze swoimi "działalnościami"
Opowiada o taktyce ofensywnej, gdzie nie czekamy co przyniesie los, lecz bierzemy życie i biznes,firmę w swoje ręce i wykorzystujemy to co dla innych jest niemożliwe do zrealizowania.
Podsumowaując, publikacja jest godna uwagi i zawierająca praktyczne wskazówki biznesowe.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl