Sposoby oszczędzania w firmie - często lekceważone punktu

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

wiercinska
Użytkownik
Posty:17
Rejestracja:26 mar 2013, 17:04

26 cze 2013, 14:49

Mało kto jeszcze dziś myśli, że mógłby zrezygnować z drogiego biura, wysokich opłat czynszowych, za energię, sprzątanie...
Może nie potrzebujesz biura. Może swoja pracę możesz wykonać w domu, przez Internet. Wystarczy Ci wirtualne biuro z wirtualnym adresem w dobrym punkcie, gdzie będziesz mógł tylko od czasu do czasu do czasu wynająć elegancką małą lub dużą salę na spotkanie z klientami.
ola.nowik
Użytkownik
Posty:136
Rejestracja:28 mar 2013, 08:29

26 lip 2013, 13:11

Mój pomysł jest taki : programem partnerskim. Polega on na : otrzymaniu prowizję w wysokości 20% wartości brutto od danej sprzedaży. Wystarczy polecić na swojej stronie produkt firmy http://strefakursow.pl/program_partnerski.html
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

12 sie 2013, 20:48

warto na wszystko popatrzeć nawet na koszty serwisowania floty samochodów , ja przez wiele lat przepłacałem, teraz serwisuje (tutaj) i mam dużo taniej i szybciej auta naprawione :)
biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

28 sty 2014, 16:34

Można też oszczędzać na pracownikach. Tylko proszę na mnie zaraz nie krzyczeć, nie chodzi mi o wyzyskiwanie ludzi ;)
Oszczędzać można całkiem rozsądnie, nikogo nie wykorzystując, np poprzez dobór odpowiednich pracowników. Tu nieco więcej na ten temat: http://www.praca-szczyrk.pl/redukcja-ko ... ic-madrze/. Warto poczytać, bo może się przydać :)
maćko
Użytkownik
Posty:65
Rejestracja:20 sty 2014, 13:15

29 sty 2014, 11:35

Oszczędzać w firmie można na wielu sprawach, ale jeśli chodzi o pracowników to akurat to stwierdzenie nie jest trafione. A wręcz przeciwnie w pracowników (oczywiście tych dobrych) trzeba nieustannie inwestować. Rozwój pracowników gwarantuje rozwój firmy.
malak
Użytkownik
Posty:828
Rejestracja:10 lut 2014, 17:21

17 lut 2014, 09:44

Bardzo podoba mi się artykuł Prezesa i wiele z tych rzeczy jest aktualne do dziś
Adamek
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:25 lut 2014, 07:19

18 kwie 2014, 22:07

Zdecydowanie usługi księgowe to punkt, na którym można szukać oszczędności. Chodzi tutaj o księgowość elektroniczną czy też usługi outsourcingowe, które mogą wyjść zdecydowanie taniej niż standardowe rozwiązania. Z drugiej jednak strony można wyszkolić jakiegoś pracownika by został księgową i po prostu jako część swoich obowiązków miałby zajmowanie się sprawami księgowymi. Nie trzeba wtedy zatrudniać taką osobę na cały etat. Możliwości na oszczędzanie jest na pewno wiele, trzeba tylko przeanalizować swoje wydatki w firmie.
Mirek88
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:29 kwie 2014, 14:46

29 kwie 2014, 14:53

Moim zdaniem warto również skorzystać z usług biura rachunkowego, który pomoże skonsolidować sprawozdania finansowe http://www.mddp-bc.pl/uslugi/planowanie ... nansowych/ . Wiem na swoim przypadku, ponieważ często zdarzało się tak, że nieterminowość doprowadzała do dodatkowych kosztów i opłat.
demol
Użytkownik
Posty:212
Rejestracja:28 sie 2013, 13:02

17 lip 2014, 13:28

Umowy o współpracy z restauracjami, miejscami na konferencje, hotelami.
cookie
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:28 lip 2013, 15:06

27 lip 2014, 16:35

Adamek pisze:Zdecydowanie usługi księgowe to punkt, na którym można szukać oszczędności. Chodzi tutaj o księgowość elektroniczną czy też usługi outsourcingowe, które mogą wyjść zdecydowanie taniej niż standardowe rozwiązania. Z drugiej jednak strony można wyszkolić jakiegoś pracownika by i po prostu jako część swoich obowiązków miałby zajmowanie się sprawami księgowymi. Nie trzeba wtedy zatrudniać taką osobę na cały etat. Możliwości na oszczędzanie jest na pewno wiele, trzeba tylko przeanalizować swoje wydatki w firmie.
Taniej pewnie wychodzi, szczególnie jak mamy mało firmę i nie chcemy zatrudnia księgowej. Takich narzędzi online jest trochę, albo całe pakiety, lub tylko do fakturowania jak np. https://afaktury.pl/ Tak czy inaczej wybór jest spory.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl