Wyjazdy służbowe - jaki koszt delegacji?

Raje podatkowe, kreatywna księgowość, najlepsze praktyki doradców podatkowych.

Moderator:mkamil

maxior
Użytkownik
Posty:125
Rejestracja:02 paź 2012, 10:35

09 kwie 2014, 06:13

Hej,
Pracodawca wysyła mnie w delegacje do Warszawy... Jaka powinna być dzienna stawka, abym mógł za nią swobodnie pojechać, wrócić, przenocować i coś zjeść?
Awatar użytkownika
apogeum
Użytkownik
Posty:171
Rejestracja:27 wrz 2012, 09:58

09 kwie 2014, 08:36

Wszystko zależy od wewnętrznego regulaminu. Niektórzy pracodawcy wysyłając pracowników kwaterują ich w 5-gwiazdkowych hotelach a inni pozwalają jedynie na motele. Wszystko zależy do zasobności portfela :)
Gdy ostatnio byłem w delegacji pomieszkiwałem w Hotelu Aramis na Mokotowie http://www.hotelaramis.pl/ - przyjemny obiekt, z ponad 200 pokojami typu Standard Plus oraz Komfort. Ceny zaczynają się od 85 zł. Warto też wykupić śniadanie w formie bufetu (kosz zaczyna się od 20 zł).
malak
Użytkownik
Posty:828
Rejestracja:10 lut 2014, 17:21

17 kwie 2014, 14:57

To pracodawca powinien określić tą stawkę przy wyjazdem - lepiej dopytaj się o maksymalnie koszty przejazdu, nocowania i ewentualnie obiadów (nie każda firma to też opłaca).
DagmaraK44
Użytkownik
Posty:70
Rejestracja:03 cze 2019, 08:10

22 lut 2020, 15:04

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję kompleksową obsługę podróży służbowych. Firma CST Lotnicze zajmie sie rezerwacją biletów lotniczych w tanich liniach dostosowanych do naszych potrzeb.
Bakk
Użytkownik
Posty:25
Rejestracja:25 cze 2018, 14:05

27 lut 2020, 12:09

Tak jak pisze malak, to pracodawca ustala dopuszczalne koszty delegacji. W mojej firmie jeśli pracownik jedzie w delegację, ma wykupiony bilet, miejsce w hotelu i przyznaną dietę na dzienne posiłki, także nic nie musi sam wydawać.
_________________________________________
www.beauty.com.pl - radiolog Łódź
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl