Kredyt a faktoring - co lepsze?

Masz zamiar zaciągnąć kredyt? Nie wiesz, jaki bank wybrać? Który bank warto polecić? Wypowiedz się.

Moderator:mkamil

AnetaW
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:30 sie 2010, 19:25

23 lut 2015, 19:58

Szukam dobrego sposobu na zwiększenie płynności w firmie. Zastanawiam się nad faktoringiem, jednak nie jestem do tego przekonana. W internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, ale wole zapytać się kogoś konkretnie dlatego piszę ;) Znalazłam już nawet jedną ofertę firmy faktoringowej http://www.kuke-finance.pl Mimo to zazwyczaj w trudniejszej sytuacji ratowałam się kredytem. Jakie macie zdanie na ten temat, co lepsze?
lukas2
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:24 wrz 2014, 10:05

30 mar 2015, 14:52

Takie rozwiązanie daje ci możliwość zabezpieczenia przez złymi długami i otrzymujesz pozakredytowe środki finansowe. Poza tym, poprawisz płynność finansową swojej firmy i zwiększysz bezpieczeństwo współpracy z klientami. Minimalizacja ryzyka to najlepsze, na co możesz liczyć - kredyt nie daje takich gwarancji.
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

06 maja 2015, 11:01

Dla mnie bardziej znany jest kredyt i czułbym się bezpieczniej gdybym miał wybierać kredyt albo faktoring.
Awatar użytkownika
AnnaWilusz
Użytkownik
Posty:56
Rejestracja:26 mar 2014, 12:14

12 maja 2015, 10:20

I to i to ma swoje plusy i minusy
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

08 sie 2015, 15:32

Nie wiem jaka jest dokładnie sytuacja w firmie, ale kredyt wydaje się być bardziej rozsądny. Zresztą takich informacji powinieneś szukać u specjalistów. Tu masz informacje, jaka pojawiła się na stronie idea banku tu http://www.ideabank.pl/kredyt-obrotowy to porównaj sobie oferty z tym co znasz i wybierz jedną z opcji.
Perekon
Użytkownik
Posty:68
Rejestracja:15 sty 2014, 11:12

10 sie 2015, 16:04

Myślę, że na http://www.banki-opinie.info/smart-bank ... -t574.html możecie uzyskać profesjonalną pomoc w kwestii wyboru odpowiedniego kredytu, więc warto tutaj zajrzeć. Są tu także opinie użytkowników, także z pewnością również one pomogą wam w kwestii wyboru.
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

28 wrz 2015, 15:35

Każdy przypadek firmy jest inny. Ciężko udzielić jednoznacznej pomocy nie znając szczegółów. Wedlug mnie należałoby udać się i do banku i do firmy zajmującej się faktoringiem i potem porównać uzyskane oferty. Jeśli chodzi o firmę profesjonalnie zajmującą się faktoringiem to korzystałem kiedyś z Mennica Finance i tą firmę mogę polecić. Co mi się u nich spodobało? Finansowanie faktur przed terminem wymagalności, ubezpieczenie należności i przejęcie regresu zwrotnego.
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

31 sie 2017, 09:38

W sumie to wszystko jest uzależnione od kilku czynników. Kredyt jest dobry jak potrzebujesz na raz jakiejś większej gotówki, ale też masz możliwość spłacania tego kredytu. Faktoring jest dobry jak potrzebuje się określonej gotówki i tak naprawdę ją się ma ale zamrożoną na fakturach. W faktoringi głupie jest to, że podpisując umowę z jakąś firmą zobowiązujesz się im przez jakiś czas sprzedawać co miesiąc faktury określonej liczby kontrahentów lub o minimalnej wartości obrotu. Co jest dla wielu osób trudne do zapewnienia przez to, że albo ich przedsiębiorstwo jest nie wielkie przy czym nie mają stabilności zleceń co miesiąc. Znaczy to, że ich obrót w każdym miesiącu jest różny i ma duże wahania. W takim przypadku najlepiej zamiast faktoringu jest lepiej sprzedawać faktury. Można to robić na https://www.monevia.pl/ gdzie jedyną różnicą jest to, że każda faktura jest oddzielną transakcją. Tu nie ma żadnych zobowiązań. Taka sprzedasz pozwala na odmrożenie pieniędzy z jednej lub kilku faktur, które ma się teraz w dłoniach.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl