Mieszkanie dla młodych

Masz zamiar zaciągnąć kredyt? Nie wiesz, jaki bank wybrać? Który bank warto polecić? Wypowiedz się.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
PaulinaW
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:14 mar 2014, 14:08

26 mar 2014, 20:21

Czy ktoś z Was wziął już kredyt z rządowym programem "Mieszkanie dla młodych"? Na jaki bank się zdecydowaliście? I po jakim czasie dostaliście decyzję? Pytam, bo planuję zgłosić się do programu. Od lat wynajmujemy mieszkanie, opłaty są dosyć wysokie, bo za wynajem i czynsz płacimy 1700zł, a rata kredytu byłaby na podobnym poziomie. Jak wiadomo lepiej jest spłacać swoje mieszkanie niż cudze. Przejrzałam już limity cenowe, i w moim mieście wynoszą one 5604,5zł za metr kwadratowy mieszkania (źródło: http://mieszkaniedlamlodych.com/limity- ... le-2014-r/), więc myślę, że bez problemu znalazłabym odpowiednie mieszkanie w Poznaniu
smyk
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:04 paź 2012, 11:35

16 kwie 2014, 10:06

Myślę, że bez wątpienia warto jest z niego skorzystać z uwagi na duże dopłaty do budowy własnego domu albo zakupu mieszkania na rynku wtórnym. Obecnie przy zarobkach na które mogą liczyć młodzi ludzie jest to duże ułatwienie.
Polecam przejrzeć sobie ofertę deweloperów w tym zakresie: http://targimieszkaniowe.net/ - na tej stronie na przykład znajdują się wirtualne targi nieruchomości, dzięki którym możemy przejrzeć sobie ofertę praktycznie całego rynku.
Awatar użytkownika
AnnaWilusz
Użytkownik
Posty:56
Rejestracja:26 mar 2014, 12:14

05 lis 2014, 14:14

komuś się udało?
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

12 lis 2014, 14:57

PaulinaW pisze:Czy ktoś z Was wziął już kredyt z rządowym programem "Mieszkanie dla młodych"? Na jaki bank się zdecydowaliście? I po jakim czasie dostaliście decyzję? Pytam, bo planuję zgłosić się do programu. Od lat wynajmujemy mieszkanie, opłaty są dosyć wysokie, bo za wynajem i czynsz płacimy 1700zł, a rata kredytu byłaby na podobnym poziomie. Jak wiadomo lepiej jest spłacać swoje mieszkanie niż cudze. Przejrzałam już limity cenowe, i w moim mieście wynoszą one 5604,5zł za metr kwadratowy mieszkania (źródło: mieszkaniedlamlodych.com/limity-cenowe-obowiazujace-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-w-1-kwartale-2014-r/), więc myślę, że bez problemu znalazłabym odpowiednie mieszkanie w Poznaniu
W Wielkopolsce jest ogólnie dużo dobrych miejsc, gdzie można zainwestować. Wszystko zależy od tego jaki developer Poznań nam się trafi. Rozejrzyj się na stronie mapanieruchomosci.pl, powinnaś coś wybrać :)
Awatar użytkownika
PaulinaW
Użytkownik
Posty:84
Rejestracja:14 mar 2014, 14:08

26 mar 2015, 14:11

Dziękuję za odpowiedzi.
EmKa
Użytkownik
Posty:93
Rejestracja:01 lut 2016, 10:28

19 wrz 2017, 17:05

Jak macie zdolność...
Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

20 wrz 2017, 11:12

Ja tam bym się jeszcze rozejrzał za innymi propozycjami, bo z tego co słyszałem każdy bank ma inne warunki odnośnie kredytu hipotecznego. A jak możecie się załapać to jeszcze warto startować po dofinansowanie z MdM. Zawsze jest to mniejszy kredyt i łatwiejsza spłata. Niestety nie wiem czy jest możliwość wybrania mieszkania i do niego dobrania MdM czy jest on przeznaczony na mieszkania tylko z jakiejś puli. Jak to pierwsze to polecam mieszkania we Wrocławiu od https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszk ... oclaw.html . A jak to drugie to niestety trzeba by się dowiedzieć czy ich mieszkania są dostępne w tym programie. A jeśli chodzi o branie kredytu to jego wysokość zależy od zdolności kredytowej, więc z tym też trzeba się liczyć. Jeśli chodzi o kredyt warto też pójść do doradcy finansowego, on na pewno wszystko obliczy i przedstawi najlepszą ofertę. Pomoże też skompletować wszystkie dokumenty. Taka pomoc bardzo się przydaje, bo człowiek niestety nie we wszystkim sobie poradzi, a taki doradca we wszystkim pomorze.
Grvert
Użytkownik
Posty:741
Rejestracja:03 cze 2016, 10:41

06 paź 2017, 12:54

Nie jestem zwolennikiem kupna mieszkań w tym programie, bo nie są one wcale takie tanie jak większości z Was się wydaje. Państwo niby trochę dokłada do tego, ale w rzeczywistości spłacamy wyższy kredyt i gdybyśmy wszystko sobie podliczyli, to okazałoby się, że wiele innych ofert wyszłoby nas taniej. Aktualnie zastanawiam sie bardzo poważnie nad ofertą dostępną na tej stronie http://www.mapanieruchomosci.pl/dewelop ... oleka/5/1/ . Co sądzicie? Waszym zdaniem warto?
Kristine
Użytkownik
Posty:9
Rejestracja:15 wrz 2017, 16:33

04 lut 2018, 13:30

Ja jeszcze z tego nie korzystałam. Wycena lublinmnie czeka...No nic... trzeba to wiedzieć.
NIkoo
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:22 lis 2016, 09:58

08 lut 2018, 14:47

Ja miałem w planach wziąć udział w tym projekcie, ale jednak postanowiłem kupić używane mieszkanie. Najlepszą ofertę dostałem w http://www.karpatia.net.pl/ i jestem zadowolony z wyboru :)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl