Czy mikroblogi są pomyslem na biznes?

Czy jest możliwy zarobek w Internecie? Czy warto zainteresować się tą formą zarobku? Wypowiedź się.

Moderator:mkamil

Agolek
Użytkownik
Posty:7
Rejestracja:22 mar 2009, 22:32
Lokalizacja:Wroclaw

17 lip 2009, 14:58

Wielu z nas ma watpliwosci czy mozna zarobic na blogach internetowych. Mnie zastanawia natomiast jeszcze jedna rzecz - jak grzyby po deszczu powstaja mikroblogi. Wczoraj ruszyl kolejny serwis stworzony przez Fotke. Spinacz.pl, bo tak sie nazywa, ma nawiazywac do twittera i na pierwszy rzut oka moze mu sie to udac

Ciekawa jednak jestem, czy mikroblogi sa na tyle dochodowe, ze az taki szal na nie zapanowal w internecie?

Mamy juz Flakera, Blipa, Pingera i dochodzi nowy gracz w postaci Spinacza - czy uda sie zagospodarowac 7 mln UU Fotki na ten cel? Fotka jako najbardziej dochodowy social service w polskim internecie na pewno moze sobie pozwolic na nowe projekty. Ciekawa jestem czy i kiedy dogoni konkurencje...
krzysztof32
Użytkownik
Posty:2
Rejestracja:21 lip 2009, 09:47

21 lip 2009, 09:51

widziałem wszystkie polskie odmiany twittera. Uważam, że najlepiej zrobiony jest właśnie spinacz. Jako użytkownik fotki cieszę się, że mam połączenie pomiędzy portalem a spinaczem! To zaje**** rozwiązanie! Zachęcam!
uglyduckling

14 sie 2009, 12:04

najlepsze jest to, że taki portal jest potrzebny ludziom, latwosc i szybkosc komunikacji jest najwazniejsza, dlatego pieniadze mozna na tym zarobic niemale, w czym nie ma nic zlego bo to fajny pomysl
pozdrawiam
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

14 sie 2009, 21:05

Ja mam troszkę inne pytanie. Kto czyta mikroblogi? Kto ma na to czas?
godynka
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:19 sie 2009, 16:20

01 wrz 2009, 12:42

Ja tam spędzam dużo czasu na spinaczu... jest dużo bzdurnych wiadomości, ale dzięki niemu już znalazlam pare naprawdę fajnych stron i artykułów
Paulina N
Użytkownik
Posty:3
Rejestracja:27 mar 2009, 12:03

04 wrz 2009, 09:15

Mikroblogi mają to do siebie, że umożliwiają szybką komunikację. Zwłaszcza firmom. Zamiast pisać dłuższe artykułu na blogach w wolnej chwili wpisuje się kilka "złotych myśli z dnia" i dociera się do sporej liczby ludzi średnio co godzinę lub nawet częściej (oczywiście świadomość obserwującej konkurencji jest duża więc cenzura jednak zostaje zachowana). Mikroblogi to również łatwiejsza komunikacja z innymi osobami. Jakby na to nie patrzeć to również rodzaj komunikatora. Masz społeczność, grupę znajomych i zaufanie.
irutchka
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:22 paź 2009, 17:26

30 lis 2009, 11:33

Niewątpliwym plusem mikroblogów jest, jak wspomniała Paulina N, możliwość umieszczania krótkich tekstów informujących o zdarzeniach z dnia bieżącego, złotych myśli, planów firmy itp.
Osoby prowadzące mikroblogi pozostają w stałym kontakcie ze swoimi fanami, użytkownikami, pracownikami, wszystkimi, którzy owego mikrobloga obserwują, bez konieczności pisania długich postów blogowych.
Komunikacja zatem trwa, a nakłady pracy nie są duże i czasochłonne.
W przypadku prowadzenia mikroblogów ważna jest jednak regularność i konsekwencja.
Manolo
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:26 lis 2009, 13:18

05 gru 2009, 13:25

Myślę, że są. Jeśli jest się w czymś naprawdę dobrym to można zarobić praktycznie na wszystkim. Mikroblogi oczywiście też mogą być świetnym źródłem zysku wystarczy go trochę wypromować, dbać o wartościowe teksty na nim zamieszczane i w zasadzie to tyle. Dla mnie osobiście najistotniejsze są dobre teksty.
1alicja
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:12 kwie 2010, 11:29

16 kwie 2010, 13:40

mikroblogi - no fakt, kto je czyta, ale to juz coś żebyb zarabiać - umieszczasz na takim reklmę i już coś ci "skapnie" w sumie za nic
Bankier
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:38

28 kwie 2010, 22:50

pomysł jest bardzo dobry, jednak w ostatnim czasie zaroiło się od pustego spamu na tego typu blogach. Źle się dzieje...
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl