Coś innego ----> monety

Nie chcesz trzymać pieniędzy na lokacie? Planujesz zainwestować w fundusz? Tutaj dowiesz się, w jaki fundusz najlepiej zainwestować.

Moderator:mkamil

luigi
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:14 lut 2007, 17:46

19 lut 2007, 09:58

Słyszałem że dość pewnym sposobem zainwestowania pieniędzy jest kupno wartościowych monet, odwiedziłem nie dawno pare serwisów, związanych z monetami i powiem że jest dość duży wybór (bardzo dużo monet o wielu wartościach, od tanich do jak dla mnie bardzo drogich). Może ktoś jest takim kolekcjonerem, może już ktoś z was w taki sposób zarobił??
Czas to pieniądz...
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

19 lut 2007, 21:14

Witam.
Może i jest to dochodowy sposób na życie ale na tym trzeba się znać.
Jeśli na funduszach się nie znasz to w tym pomogą ci eksperci, doradcy.
Co do monet to wg mnie nie znajdzie się dużo doradców.
Ja byłbym ostrożny przy tego typu biznesie.
Pozdrawiam.
Montana
Użytkownik
Posty:4
Rejestracja:11 lis 2009, 23:36

14 lis 2009, 23:21

Luigi twój post jest z lutego 2007 roku. Jeśli wtedy kupiłbyś monety to byłby to twój duży błąd.
Panowała wtedy mania na zarabianie w ten sposób. Kolejki przed oddziałami gdzie monety kolekcjonerskie można było kupić były olbrzymie. O monetach mówiło się w telewizji, pisało o nich w prasie inwestorzy widzieli w nich kurę znoszącą złote jajka.
A prawda jest taka, że od tamtego okresu naprawdę dużo straciły na wartości. Gdy o monetach zaczęło się robić głośno to były już one na dużej górce. Więcej było inwestorów, niż prawdziwych kolekcjonerów, NBP wypuszczało na rynek coraz większe nakłady monet, na które nie było faktycznego popytu, lecz ludzie chcieli na nich zarobić. Zbyt duże nakłady (w pewnym okresie ponad 100 tysięcy sztuk) monet srebrnych doprowadziły do załamania rynku. Pojawili się spekulanci, którzy nawoływali do kupna by pozbyć się swojego zalegającego towaru póki ma jeszcze jakąś wartość. Obecnie nie ma za dużo monet w które warto zainwestować swój kapitał.
Jak coś służę radę na forum lub PM.
Shades
Użytkownik
Posty:27
Rejestracja:11 lis 2009, 20:38

05 gru 2009, 13:46

Obecnie najlepiej inwestować w złote monety. Jest tak dlatego, że są o wiele bardziej stabilne, niż srebrne i nie miały swojego czasu tak kosmicznych nakładów jak sreberka. Niemniej ja polecam wstrzymać się z inwestycją w złoto do czasu aż jego cena na rynkach się ustabilizuje i spadnie bo teraz podejrzewam, że jest górka.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl