Bankomaty

Który bank jest najlepszy? Który warto polecić? A który omijać z daleka? Podziel się swoimi opiniami.

Moderator:mkamil

goust
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:14 kwie 2010, 13:29

18 kwie 2010, 20:28

Co myślicie o ilości bankomatów w naszym kraju. Osobiście uważam, że w dużych miastach może i ich nie brakuje...ale w małych miejscowościach tak. Ostatnio pojechałam do mojego rodzinnego miasteczka i chciałam wypłacić trochę gotówki, i cóż musiałam chodzić po całym mieście, żeby znaleźć chociaż jeden bankomat( oczywiście nie był z mojego banku, więc prowizja też była spora ;/ )

A co Wy myślicie o ilości bankomatów w Polsce, czy rzeczywiście jest wystarczająca ?
Awatar użytkownika
Janek
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:34

18 kwie 2010, 22:45

bankomatów jest sporo, a banki rezygnują z instalacji nowych na rzecz bankomatów mobilnych. Najważniejszą rzeczą jest umożliwienie klientom wypłaty z każdego bankomatu bez prowizji.
arika
Użytkownik
Posty:35
Rejestracja:13 kwie 2010, 14:22

19 kwie 2010, 22:54

Mam nadzieje, że już wkrótce wypłata z każdego bankomatu będzie realizowana bez prowizji, ponieważ aktualne prowizje są zbyt wysokie.
Bo rozumiem pobieranie od jakiejś sporej sumy prowizji, ale jeśli wypłacam 50 zł. a pobierają mi 5 zł. to niestety nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Inwestor
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:40

23 kwie 2010, 22:30

prowizja zawsze istnieje, kwestia tego kiedy ją zapłacimy - czy od razu przy wypłacie czy będzie ukryta w opłacie miesięcznej za konto lub niższym jego oprocentowaniu - w życiu nie ma nic za darmo!
Awatar użytkownika
Janek
Użytkownik
Posty:29
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:34

25 kwie 2010, 21:32

tylko dlaczego o tym nie mówią w reklamach? mamy prawo to wiedzieć!
goust
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:14 kwie 2010, 13:29

05 maja 2010, 21:47

Dokładnie!
Wiem reklamy są po to, żeby reklamować...
No ale nie można przecież tak nabijać ludzi.
Niektóre warunki umów w bankach są napisane tak "małym druczkiem" że nie można go przeczytać :P
kamyk
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 18:44

05 maja 2010, 22:53

Tylko błędem osoby podpisującej umowę jest niedoczytanie tego najdrobniejszego druczku, który powinno się czytac wg mnie kilkakrotnie (ze względu na zawiłość tekstu). Część reklam w TV prezentuje możliwości wypłat w dowolnych bankomatach. Nie wiem jak to jest w umowie, ale mam wrazenie ze podobnie jak w np mBanku - gdzie darmowe wyplaty są w bankomatach BZ WBK, EuroCash, mBanku i paru innych. Jednym słowem w sieci. Zauważyłem też na stronie swojego banku że jest możliwe wykupienie "pakietu" korzystania z wszystkich bankomatów bez prowizji za x zł miesięcznie. Troche to dziwne, ale spokojnie poczekajmy jeszcze troszkę i jak wszystkie banki będą takie coś oferowały to część z nich będzie chciała być "lepsza" więc prowizje za korzystanie z bankomatów zostaną zniesione. Wszystko kwestią czasu.
Awatar użytkownika
chillo
Posty:9
Rejestracja:02 kwie 2010, 20:26

11 maja 2010, 14:21

prowizje jak już wyżej zostało napisane, w ten czy inny sposób bank sobie odbije na kliencie :/
ja jestem raczej zwolennikiem rozwiązania, w którym mam bezpłątne wypłaty z bankomatów mojego banku (pekao) a pozostałe płatne, w sumie przy tej ilości bankomatów nie muszę kombinować, zawsze znajde gdzieć ściane ze znakiem żubra :)
kamyk
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 18:44

14 maja 2010, 14:58

Gorzej jak pojedziesz do jakiegoś małego miasteczka i tam nawet żubr nie zawita...
Radeon003
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:07 cze 2010, 20:37

08 cze 2010, 23:41

Uważam że jest ich wystarczająco. W mojej okolicy mam 3 Pekao SA i jeden Spółdzielczy. A miasteczko nie jest duże.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl