Faktoring a windykacja

Wykup przez podmiot świadczący usługę faktoringu (faktora) nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw (faktorantów) należnych im od kontrahentów (odbiorców) z tytułu dostaw i usług.

Moderator:mkamil

Krys89
Użytkownik
Posty:668
Rejestracja:02 lut 2016, 14:54

27 lip 2018, 14:23

Hej, znalazłem taki artykuł, którym chciałbym się z Wami podzielić – i nieco o nim podyskutować. Mianowicie, oto on: monevia.pl/faktoring-to-nie-windykacja/ . Polecam sobie go dokładnie przeczytać, niemniej, jeżeli dla kogoś to jest naprawdę tl;dr (choć naprawdę nie powinno), to krótko streszczę główne punkty. Mianowicie: porównując faktoring i windykację czyżby okazywało się, że ten drugi proces… zwyczajnie nie ma sensu, jeżeli zdecydujemy się na faktoring? W windykacji o pieniądze musimy walczyć dopiero po tym, jak klient zawalił z płatnością, a to może być szczególnie bolesne w przypadku faktur, które miały długi termin ważności. Natomiast w faktoringu pieniądze wypłacane są nam praktycznie od ręki i możemy je upłynnić, zamiast czekać, aż się „odmrożą”, a jeżeli klient zawali, to już nie jest zasadniczo nasz problem. No i nic nas nie trzyma przed tym, żeby nadal oferować klientom faktury z wydłużonym terminem ważności – bo de facto tak będzie z jego perspektywy, to, że będzie je wtedy spłacać komuś innego jest mało znaczące. Także co o tym myślicie?
kabix179
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:24 cze 2018, 13:14

28 lip 2018, 20:00

Windykatorzy to przekleństw dzisiejszego społeczeństwa. Jak masz brać jakąś pożyczkę czy chwilówkę to prosze poczytaj najpierw ten blog chwilowka24online.pl i wiedz się z czym to się wiąże.
Awatar użytkownika
uważny
Posty:3
Rejestracja:31 lip 2018, 11:22

31 lip 2018, 11:35

Oczywiście, że faktoring to nie windykacja :) Znalazłem też dobry artykuł o tym jakie są różnice między faktoringiem, ubezpieczeniem należności i kredytem. Warto przeczytać: smeo.pl/blog/mam-juz-firme/faktoring-a-ubezpieczenie-naleznosci-wyjasniamy-roznice/
Na tej stronie zresztą jest sporo dobrych rad dla osób prowadzących firmę
Befor
Użytkownik
Posty:346
Rejestracja:19 paź 2014, 15:20

26 sie 2018, 22:23

Windykacja skuteczniejsza. Ja osobiście miałem do czynienia z mk finanse w sprawia windykacji - polecam na 120%. Znają się na robocie, wszystko załatwione w mig.
Awatar użytkownika
uważny
Posty:3
Rejestracja:31 lip 2018, 11:22

27 lis 2018, 16:20

Ten artykuł jest fajnym uzupełnieniem - kiedy najlepiej skorzystać z faktoringu ;)
https://smeo.pl/blog/baza-wiedzy-o-faktoringu/5-najczestszych-sytuacji-kiedy-faktoring-sie-oplaca/
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

15 lut 2019, 19:07

Tak jak pisali poprzednicy może warto skorzystać z pomocy profesjonalistów? Ja również czytałem na portalu http://www.portalfinansowy.net/ wiem, że to specjaliści gotowi pomóc w naprawdę beznadziejnych przypadkach. Stąd wnioskuję, że sprawa jest warta rozważenia :)
Awatar użytkownika
Darko
Posty:8
Rejestracja:03 lut 2019, 11:24

02 maja 2019, 09:39

My w razie problemów sięgamy jednak po windykację, zwłaszcza że mam sprawdzoną firmę która zajmuje się tego typu sprawami - Kancelaria Ultimatum z Warszawy. W stolicy mają tylko siedzibę bo ogólnie to działania na terenie całego kraju prowadzą
Awatar użytkownika
Roog
Posty:6
Rejestracja:04 cze 2020, 14:33

04 cze 2020, 14:35

Dzięki, przyda się!
mmario2
Użytkownik
Posty:67
Rejestracja:02 mar 2018, 12:04

22 lip 2020, 15:20

Ja od niedawna korzystam z pomocy PayHelp. Faktoring jest u mnie zbyteczny, płynność finansową mam, jednak zalegający zbyt długo kontrahenci potrafią namieszać w planach.
mustang
Użytkownik
Posty:230
Rejestracja:30 lis 2017, 19:43

07 maja 2021, 09:10

Zgadzam się z innymi - jeśli ktoś chce odzyskać należności, to najlepiej skorzystać z usług firmy, która ma doświadczenie w tym obszarze. Ja cenię sobie windykacja-online.pl, bo mają wysoką skuteczność i działają szybko ;)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl