Kampania reklamowa - zlecić czy samodzielnie?

Pozwól aby inni Cię zauważyli. Dział poświęcony marketingowi i reklamie

Moderator: mkamil

adrian84
Użytkownik

30 maja 2018, 15:16

wszystko zależy od tego na jaką skalę działa firma i do kogo ma trafić. Firmy specjalizujące się w reklamie sieciowej dysponują narzędziami do badania rynku , mogą wycelować trafniej i uskutecznić reklamę
biznesja
Użytkownik

03 cze 2018, 21:15

Pytanie jest banalne. Znasz się na tym? Jak długo chcesz czekać na efekty i czy liczysz się z tym, że Twoje działania mogą przynieść całe NIC? :D Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnych firm takich jak aplanmedia.pl . Pomogą dobrać Ci kampanie z uwzględnieniem grupy docelowej. Ja współpracuje z nimi już długie lata i będę polecać ich każdemu. Wspaniali ludzie, nie naciągają, mówią jak jest, co do poniesionego wkładu to w moim przypadku, teraz to już czysty zysk, nie wiem czy mogę mówić o słupkach sprzedaży... może lepiej nie, ale jest naprawdę świetnie :)
denis12
Użytkownik

11 cze 2018, 20:20

to chyba zeleży na jaką skalę chcesz sie reklamować, Wiadomo mały sklep nie będzie potrzebował reklamy w autobusach itd ale warto zrobić jakąś fajną akcję na otwarcie:)
Awatar użytkownika
sound2

22 cze 2018, 17:30

Też jestem za tym, żeby działania reklamowe powierzać specom od tych działań. Bawiłam się na początku swojej działalności w wysyłanie maili do moich klientów, w formie newslettera. Wysyłałam to oczywiście pojedynczo do każdego :D Tak, skończyłam bardzo szybko, bo myślałam, że oszaleję :D
Potem się okazało, że w taki sposób to ja baz nie powiększę, będą wiedzieć ci, co o mnie już wiedzieli. No czyli klapa. Popytałam wśród znajomych i zaczęłam współpracować w kwestiach mailingu z firmą https://schober.pl/ . Jakby mi ktoś 500kg z ramion zdjął :)
Mieli bazy, wiedzieli jak redagować maile, wśród jakich grup docelowych powinnam szukać nowych klientów. Sama bym nigdy tego nie osiągnęła, a dla nich była to pestka.
Trusting
Użytkownik

20 lip 2018, 19:47

Jestem zdania, ze pomimo najsilniejszych staran - nie wszystko jestesmy w stanie ogarnac samodzielnie. Jestesmy tylko ludzmi, a jak team marketingowy tworzy kilka osob to lepiej zlecac czesc prac na zewnatrz zwyczajnie dla wlasciwego efektu. Nie wyobrazam sobie np. szukac hostess, pozniej użerac sie z umowami i martwic czy na pewno przyjda. Agencja Korona hostessy ogarnia mi dziewczyny na targi i imorezy lokalne a ostatnio nawet team do rozkladania podestow... Wszystko robia kompleksowo, terminowo i sa bardzo elastyczni
Awatar użytkownika
rosiczka

20 lip 2018, 21:42

Jeżeli masz smykałkę do tych spraw lub czujesz się w nich mocny, myślę, że warto spróbować samemu. Gorzej, jeżeli Twoje pytanie zostało podyktowane tylko chęcią zaoszczędzenia. Wtedy lepiej zleć to komuś odpowiedniemu ;)
Natczkk
Użytkownik

25 lip 2018, 16:51

Wiele działań można wykonywać samodzielnie. W przypadku sklepów online dobrą formą reklamy są kampanie produktowe. Tutaj http://adwordsgroup.pl/kampania-produktowa/ sobie na ten temat poczytajcie. Aktualnie reklamy w google określane są jako najskuteczniejsze.
Megan1985Megan
Użytkownik

22 lut 2019, 09:45

Moim zdaniem zlecić bo samodzielnie to raczej nie zyskamy wiele. Ja na początku swojej działalności podjęłam współpracę z agencją reklamową Leon Studio z Konina, która zajmuję sie szeroko pojętym drukiem elementów reklamowych oraz projektowaniem stron internetowych. Na tej współpracy wyszłam jak najbardziej korzystnie.
ODPOWIEDZ
Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne