Jak ograniczać koszty podróży służbowych.

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
lukasz81
Posty:1
Rejestracja:28 cze 2011, 19:43

28 cze 2011, 19:50

Witam, mam pytanie jak radzicie sobie z kontrolowaniem i planowaniem podróży służbowych swoich i pracowników? Mam czasami wrażenie, że pracownicy zwiększają koszty i czas przejazdu zle planując podróż (uzywają głównie busów i PKP). Jakie są Wasze doświadczenia?
Awatar użytkownika
katrin
Posty:2
Rejestracja:05 lip 2011, 13:18

05 lip 2011, 13:29

Zazwyczaj jak mam gdzieś wyjechać w sprawach biznesowych to sama sobie planuje taką podróż żeby jak najmniej wydać i żeby warunki były w miarę dobre. Przede wszystkim zwracam uwagę na hotel. Zanim gdzieś pojadę siadam przed komputerem i szukam w tym mieście tanich hoteli. Np za tydzień jadę do Poznania i znalazłam Hotel Włoski który jest położony w centrum miasta i mam 3 minuty pieszo od starego browaru, 10 minut pieszo od starego rynku czyli tam, gdzie mam spotkanie i tutaj już oszczędzam np na taxi. Do tego dostaje kawę i herbatę za darmo przez 24h i płacę za dwuosobowy pokój 99zł za osobę. Musisz patrzeć na każdy szczegół. Ja mam już w tym wprawę, ponieważ nie uśmiecha mi się wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na podróż służbową
Awatar użytkownika
Olaff
Posty:1
Rejestracja:01 sie 2011, 14:25

01 sie 2011, 14:29

Zazwyczaj organizujemy wyjazd samochodem służbowym. Oszczędza się przy tym dużo czasu. Nocujemy w niedrogich, ale komfortowych hotelach np tak jak poprzedniczka polecam Hotel Włoski zawsze bierzemy podwójne pokoje, ponieważ wiadomo, że zakwaterowanie w takim pokoju jest tańsze niż każdy miałby spać w jedynkach.
edekk
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:28 wrz 2011, 13:04

28 wrz 2011, 13:06

hej, musze powiedziec ze hotel Włoski i urządzane w nim konferencje to dobry sposób na obniżenie podatku - można to sobie odliczyć, a miejsc mają kilkaset na pewno :) no i w hotelu Włoskim jest co zjeść i napić się za rozsądną cenę.
pozdrawiam
foreign_stamp
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:29 wrz 2011, 12:58

29 wrz 2011, 14:19

Ja rzadko jeżdżę, ale jak już to wybieram PKP, bo mimo wielu opóźnień dojeżdżam najszybciej i najtaniej.
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

16 lut 2017, 22:47

Będąc w podróży służbowej czasem trzeba skorzystać z taksówki, żeby w krótkim czasie się gdzieś przemieścić. Jak będziecie potrzebować takiej w okolicach Olkusza to warto zapoznać się ze stroną taxi olkusz . Mają bardzo szeroką ofertę i całkiem przystępne ceny, co jest dosyć istotne.
Awatar użytkownika
AniaBi
Posty:4
Rejestracja:11 kwie 2017, 21:56

11 kwie 2017, 22:01

Jeżeli jesteście z okoli Nowego Sącza bądź też znajdziecie sie tam podczaas podróży służbowej to polecam Wam taxi nowy sacz Niedawno skorzystałam z ich usług i jestem mega zadowolona. Pełen profesjonalizm. Jest mozliwosc płacenia u nich kartą! ;) Ceny mają na prawdę konkurencyjne - taniej nigdzie nie jezdziłam. Kierowca świetnie jeździ!
marcopol
Użytkownik
Posty:122
Rejestracja:30 sie 2016, 20:36

01 cze 2017, 22:41

Zgadzam się z poprzedniczką, można jeździć taxi, teraz konkurencja wśród korporacji jest spora, więc mają niskie ceny. W Zawierciu mogę polecić Ci np http://taxizawiercie.eu/ ;)
Awatar użytkownika
Gloria
Posty:4
Rejestracja:22 lip 2017, 19:58

22 lip 2017, 20:05

Będąc w Nowym Sączu na wyjeździe służbowym zaoszczędziłam kasę i czas dzięki Taxi - http://taxilimanowa.pl :D Pełen profesjonalizm, bardzo szybko dojechali po mnie. Telefon znalazłam u nich na stronie. Polecam!!
Kubusia
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:29 paź 2017, 11:24

03 lis 2017, 13:44

Jeśli chodzi o korzystanie z taksówek to polecam zerknąć na porównywarkę cen http://taniataxi.pl - można wtedy zobaczyć w jakich cenach są taksówki w mieście do którego wysyłamy pracowników i można też od razu przekazać im numer do tej najtańszej :) Jeżeli w trakcie tej podróży służbowej dużo będą się poruszać taksówkami można na tym dość dużo zaoszczędzić :)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl