Współpraca z inwestorem

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

jankes123
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:16 lis 2011, 12:02

21 gru 2011, 10:49

Sporo się ostatnio słyszy na temat inwestorów, oglądałem jakiś czas temu program dragons den w TV4, gdzie przedsiębiorcy prezentowali swoje pomysły przed pięcioma inwestorami, no i ostatnio natrafiłem na artykuł o platformie symultana.org która pomaga w odnalezieniu i kontaktowaniu się przedsiębiorcy z aniołem biznesu. Co sądzicie o takiej współpracy? Wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób młodych. Warto szukać kogoś takiego jak ma się pomysł na biznes a brak kapitału na jego start?
Oleeek31
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:12 lis 2011, 18:24

22 gru 2011, 01:48

Wydaje mi się, że jeśli nie ma innego wyjścia to może to być dobrym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony zawsze to jest współpraca z obcą osobą, pewne ryzyko istnieje zawsze.
mateo_220
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:08 sie 2011, 11:33

22 gru 2011, 09:45

Ja uważam, że współpraca z inwestorem może być dobrym rozwiązaniem. Rożnie można się dogadać i np. w zamian za kapitał anioł biznesu otrzyma udziały. A ryzyko jest wszędzie, prowadząc nawet zwykły sklep, czy kwiaciarnie nie wiesz czy się utrzyma.
Dobrze, że ludzie są bardziej świadomi tego, że nie koniecznie muszą zadłużać się w banku, żeby wystartować z własną działalnością.
wojtek923
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:05 paź 2011, 17:39

23 gru 2011, 01:34

Oleeek31 pisze:Wydaje mi się, że jeśli nie ma innego wyjścia to może to być dobrym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony zawsze to jest współpraca z obcą osobą, pewne ryzyko istnieje zawsze.
Jeśli nie ma innego wyjścia..
Ja bym raczej to pojmował w drugą stronę: jeśli nie ma innego wyjścia niż kredyt to się o niego staramy.
Taką inwestycję i współpracę z inwestorem pojmowałbym jako świetną alternatywę do samodzielnej przeprawy z kredytami i prowadzeniem własnej firmy w momencie, w którym trzeba ponieść wysokie koszty.
jankes123
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:16 lis 2011, 12:02

27 gru 2011, 13:03

Jak dobrze zabezpieczyć pomysł żeby nie został wykorzystany po tym jak inwestor się z nim zaznajomi?
mateo_220
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:08 sie 2011, 11:33

28 gru 2011, 10:54

Warto udać się do prawnika aby przygotował dobrą umowę z klauzulą o zachowaniu poufności. Bo jednak takie rzeczy powinny być dokładnie przygotowane. Możesz również skontaktować się z kimś z symultany i dowiedzieć się czy może oni są w jakiś sposób Ci pomóc.
wojtek923
Użytkownik
Posty:21
Rejestracja:05 paź 2011, 17:39

28 gru 2011, 21:32

Jeśli inwestor zobaczy, że to dobry pomysł i mądrze napisany to zda sobie sprawę, że napisała i przedstawiła to kompetentna osoba, więc na pewno nawiąże współpracę.
Jeśli tak nie pomyśli to albo inwestor jest lipny, albo pomysł słaby i musimy pracować nad czymś lepszym :)
jankes123
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:16 lis 2011, 12:02

29 gru 2011, 12:43

Powiedzcie mi, jak wygląda taka współpraca z inwestorem? Czy on tylko wykłada fundusze na biznes a resztą zajmuję się już ja?
miko
Użytkownik
Posty:10
Rejestracja:20 wrz 2011, 13:13

29 gru 2011, 16:18

W zależności jak się dogadasz, myślę, że w pewnych kwestiach może doradzić. Ale raczej zarządzającą osobą jesteś Ty sam. Pamiętaj tylko o dobrym napisaniu ogłoszenia na wymienioną przez Ciebie Symultanę oraz przygotowaniu swojego projektu tak by nie było problemów ze zrozumieniem koncepcji.
Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

02 sty 2012, 09:59

Przede wszystkim im bardziej masz sensowną wizję inwestycji, tym większa szansa, że inwestor skupi się tylko na dotacji ;) Wszystko jest do ustalenia - są również np. inwestorzy nie wprost, którzy udostępnią Ci narzędzia, ale nie finanse. Taka kombinacja też potrafi być fajna, tylko muszą być warunki do tego - tak, jak to ma być zrobione np. w przypadku Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych. Inwestor ma tam być raczej jednostką wspierającą, a nie kontrolującą, czy wyręczającą, jak to dość często, niestety, bywa :/
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl