Reklama niestandardowa..

Pozwól aby inni Cię zauważyli. Dział poświęcony marketingowi i reklamie

Moderator:mkamil

piernika
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:15 lis 2010, 21:09

21 lis 2010, 20:05

taka w której niewiadomo o co chodzi, taka że zapiera dech w piersiach, taka... no właśnie jaka? Podajcie przykłady waszych ulubionych reklam i też takich które zapadają w pamięć
Awatar użytkownika
wakan
Użytkownik
Posty:41
Rejestracja:18 lis 2010, 15:30

23 lis 2010, 15:26

W którejś gazecie widziałem reklame buira rachunkowego zrobioną w taki sposób, że wizytówka z adresem biura była w dziecinny sposób pomalowana, domki, kwiatki, ludziki itp :P

Jako reklama to troche porażka, ale humor poprawiło :)
Awatar użytkownika
Chaurus
Posty:2
Rejestracja:13 wrz 2012, 16:53

13 wrz 2012, 17:03

Jak dla mnie interesująca jest kampania jaką teraz prowadzi Estimet.pl Nie jest to może nic nadzwyczajnego, ot pre-launch jakich widzieliśmy wiele, ale nie wiem jak Wam, ale mnie one kojarzą się raczej z kampaniami medialnymi, albo firmami na prawdę dużego kalibru. A tutaj mamy pre-launch oparty na robieniu "szumu" i wzbudzaniu ciekawości przy branży obróbki blach. Niezależnie od tego, czy kogoś tematyka interesuje czy nie - warto dostrzec fakt takiego a nie innego podeścia.
biznesmenka
Użytkownik
Posty:255
Rejestracja:13 lut 2013, 09:19

13 lut 2013, 12:33

Mnie podobają się takie wirtualne wycieczki po firmach, jak te tu : http://www.360stopni.eu/. Lubię sobie zajrzeć do wnętrza firmy i zobaczyć, jak to wygląda "od kuchni". Zawsze to coś ciekawszego niż zwykła ulotka ;)
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

21 lut 2013, 15:57

Nieszablonowe rozwiązania mają Benefit Multimedia http://benefit-multimedia.pl/
Rubens
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:28 lut 2013, 13:27

28 lut 2013, 13:49

Jeżeli mam wziąć pod uwagę to co mi najbardziej przypada do gustu to wszelkie działania w internecie. Głównie tam się reklamuję i najbardziej cenię sobie pozycjonowanie i marketing szeptany. Trochę żałuję, że nie jestem korporacyjnym gigantem, bo bardzo mi sie podobają QR kody i wszelkie mobile :D To chyba dlatego, że jestem gadżeciarzem ale te formy promocji mi sie nie przydadzą raczej.
podatkowa
Użytkownik
Posty:49
Rejestracja:10 kwie 2013, 11:49

15 kwie 2013, 14:11

Jakoś nie przychodzi mi do głowy żadna konkretna reklama. Za to uważam, że ważnym działaniem reklamowym jest utrzymywanie dobrych stosunków z dotychczasowymi klientami i wspólnikami. Pisanie takich rzeczy jak podziękowania, jakieś listy gratulacyjne i inne takie korzystnie działają na nasz PR, a nie są jednocześnie taką chamską, walącą po oczach reklamą.
Rubens
Użytkownik
Posty:20
Rejestracja:28 lut 2013, 13:27

08 maja 2013, 08:26

O, tak, PR rzecz ważna. U mnie funkcjonują kartki na święta. No i też kampaniami marketingu szeptanego chce wpływac na swój wizerunek, ale to już bardziej dla tych potencjalnych klientów.
krateczek
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:02 maja 2013, 15:55

10 maja 2013, 22:59

U mnie też były kartki ale się to nie sprawdziło :P Zależy od branży każda reklamuje się inaczej - osuszanie inaczej, ubezpieczenia inaczej, kosmetyki inaczej
AnetaW
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:30 sie 2010, 19:25

16 lip 2013, 13:57

A może crowdsourcing, który opiera się na bezpośrednim kontakcie między firmą a odbiorcą usługi. Konkursy i angażowanie odbiorców w działania promocyjne firmy stają się przecież bardzo popularne https://sprinet.pl/projekty/ I to nie tylko w serwisach społecznościowych.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl