Oszczędności w firmie

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Szefunio
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:02 cze 2010, 01:01

23 cze 2010, 16:35

Można zaoszczędzić wiele w postaci właśnie księgowości. Szczególnie jeśli jest to księgowość on-line, jednak warto wcześniej sprawdzić czy jest to wiarygodna firma.
Są również inne sposoby:
- zmiana paliwa samochodu na gaz
- koszty biura, jeżeli pracujemy w domu to może część czynszu odliczyć sobie co nie wszyscy wiedzą, lub też skorzystać z biur coworkingu
Awatar użytkownika
agness44
Posty:2
Rejestracja:11 cze 2010, 13:07

30 cze 2010, 09:39

Z ta ksiegowościa internetowa to moze byc całkiem dobry pomysl. ja miesiecznie wydaje 400 zł, zeby zaplacic biuru rachunkowemu. jak dziala to on-line? sa jakies specjalne serwisy?
Awatar użytkownika
Szefunio
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:02 cze 2010, 01:01

03 lip 2010, 17:00

Działa jak na zasadzie sklepów internetowych. Niby wszystko to samo, jednak cena mniejsza. Nie będę podał konkretnych stron aby nie robić reklamy, jednak polecam poszukać bo ze znalezieniem takich biur nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
cag
Posty:2
Rejestracja:12 lip 2010, 10:59

12 lip 2010, 11:26

Zaoszczędzić można nawet na wynajmie biura.
Jeśli przy prowadzeniu biznesu nie ma konieczności siedzieć 8h dziennie w wynajętym biurze (można pracować np. w domu, ale bez konieczności rejestrowania działalnosci pod adresem domowym)
albo jeżeli chce się przez jakiś czas zamrozić spółkę (a adres firmy przecież musi być) to dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie wirtualnego biura.
Czyli tylko adresu do rejestracji i przyjmowania korespondencji.

Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami i ceną ciekawych pakietów (z racji reorganizacji biura dla którego pracuję, pakiety są obecnie bardzo atrakcyjne i niedrogie w porównaniu z innymi w Warszawie) to zapraszam do kontaktu e-mailowego: a.perycz@wp.pl lub telefonicznego 798561464

Pozdrawiam wszystkich oszczędnych ;)
Agnieszka

P.S. Pomysł ze zbieraniem makulatury sama praktykowałam w poprzedniej pracy, zbierałam zużyte kartki ze wszystkich biurek ;) ale w tej firmie tylko na okres mojej wakacyjnej pracy było tak ekologicznie ;]
Radeon003
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:07 cze 2010, 20:37

13 lip 2010, 20:46

cag pisze: P.S. Pomysł ze zbieraniem makulatury sama praktykowałam w poprzedniej pracy, zbierałam zużyte kartki ze wszystkich biurek ;) ale w tej firmie tylko na okres mojej wakacyjnej pracy było tak ekologicznie ;]
Co jak co ale na Discovery ostatnio był taki program, i było kilka słów o makulaturze z firm :) Jednak się nie myliłem. Jeśli nazbieramy jej wystarczająco dużo to jakiś zysk będzie. Co tam, parę groszy ale oszczędność. A paliwo? I tak spalimy go na podjazdy koło domu czy na zakupy :P A przy okazji wywieźć to nie jest jakiś tam wyczyn.
bossross
Użytkownik
Posty:16
Rejestracja:09 mar 2011, 14:17

09 mar 2011, 14:36

Każdy chce oszczędzać, ale nie można popadać też w paranoję. Są rzeczy, na których nie możesz oszczędzać. Na przykład, jesli chcesz się skutecznie zareklamować i zbudowac trwałą więź z klientem, to nie masz co oszczędzac na reklamie. Z wieloma rzeczami jest jak z właścicielami mercedesa: o wiele większy szacunek wzbudzi kierowca, który jeździ mercedesem na benzynę, niz ten który dorabia zbiornik LPG i tankuje gaz, zeby było oszczędniej, temu drugiemu osobiście się opłaca, ale to ten pierwszy wzbudzi wiekszy szacunek.
Olga
Użytkownik
Posty:5
Rejestracja:13 paź 2011, 23:48

20 paź 2011, 09:12

Ja oszczędzam na pracownikach, zamiast zatrudniać księgową, kogoś od kadr, płac, robię to poprzez program online wfirma sama i bardzo jestem zadowolona, dodam, że firma nie jest duża i było by to dla nas spore obciążenie - 2 dodatkowe etaty..
Co do tonerów to kiedyś akurat przez nie oryginalne wkłady itp, popsuła mi się drukarka dlatego jestem lekko uprzedzona, ale i tak kupuję ale na zmianę (tańszy odpowiednik i ten oryginalny);)
raulq7
Użytkownik
Posty:22
Rejestracja:15 wrz 2010, 16:01

11 sty 2012, 08:52

W dzisiejszych czasach, dążąc do maksymalizacji korzyści finansowych oszczędzamy praktycznie na wszystkim. I sam by efektywnie obniżyć koszty prowadzenia działalności zmieniłem biuro księgowe na bardziej atrakcyjne (wszystko idzie w koszty prowadzenia działalności), do pracy zaczynam zatrudniać przede wszystkim studentów, a do organizacji ich pracy i zapewnienia skutecznej komunikacji między nimi używam specjalnej aplikacji komputerowej taskbeat (co to dokładnie jest najlepiej sprawdzić na ich stronie internetowej). Dzięki temu oszczędzam sporo czasu i sam mogę zająć się skutecznym nadzorem nad nimi, nie musząc tworzyć dodatkowego etatu "kierowniczego"
Awatar użytkownika
Sampan
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:21 lut 2012, 15:22

23 mar 2012, 16:16

Koszty można obniżyć poprzez outsourcing wszystkiego co się da i korzystać z usług studentów na stażu za który płaci urząd pracy.
Każda firma oczywiście wymaga innego sposobu redukcji kosztów, bo np. raczej trudno zatrudnić studenta w firmie transportowej, aby zastąpił zawodowego kierowcę.
Szkoda tylko, że firmy prywatne umieją i chcą oszczędzać a administracja biuro nawet nie wie co to znaczy.
Grzegorzz
Użytkownik
Posty:14
Rejestracja:27 gru 2011, 15:40
Lokalizacja:Katowice

06 kwie 2012, 14:37

Też uważam, że outsourcing usług to dobry pomysł! Wiem, bo akurat zajmuję się tym w branży IT... Nie dość, że w ogólnym rozrachunku to wychodzi firmie taniej (i to sporo), to jeszcze ma się dużo większą gwarancję usług dobrej jakości. W końcu przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w jednej, konkretnej rzeczy/branży dużo lepiej wykona robotę niż firma, która postanowi wszystkim zająć się we własnym zakresie, mimo że być może nie na wszystkim się zna.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl