kto odpowiada a rekrutację?

Jeśli masz problem z prowadzonym biznesmen - napisz, postaramy się pomóc.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Sampan
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:21 lut 2012, 15:22

17 kwie 2012, 15:32

To zależy o jakiej odpowiedzialności mówimy, bo prezes zawsze odpowiada za wszystko w sensie prawnym, chyba że wykaże iż błąd to nie jego wina a podwładny działał na własną rękę.
daknez
Użytkownik
Posty:32
Rejestracja:07 mar 2012, 13:23
Lokalizacja:Kłodzko

24 kwie 2012, 10:33

Tu już wchodzimy nieco głębiej, bo to zależy od rodzaju zawiązanej spółki ;) Co do rekrutacji- generalnie dział hr jest za nią odpowiedzialny. Można też zlecić to firmie zewnętrznej.
karski
Użytkownik
Posty:96
Rejestracja:20 gru 2011, 23:47

19 maja 2012, 11:10

Każdy w dużej korporacji ma swoją działkę i to nią się zajmuje. Rekrutacją zewnętrzne firmy powinny się zajmowac.
_________________
rzym mapa
mario
Użytkownik
Posty:6
Rejestracja:28 gru 2012, 21:41

28 gru 2012, 22:05

To zależy od rodzaju firmy, u mnie w spółce nie ma działu HR, a w okresie rekrutacji czy zmian w zarządzaniu personelem korzystamy z usług zewnętrznych specjalistów w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim (ostatnia wykonywana usługa to np. zarządzanie wynagrodzeniami). Dla wielu firm takie rozwiązanie jest po prostu tańsze, niż utrzymywanie działu HR.
benek51
Użytkownik
Posty:247
Rejestracja:11 maja 2016, 12:52

01 mar 2017, 16:05

Zakładam, że w większych firmach jest to po prostu dział HR, a rekrutacje zazwyczaj są wieloetapowe. Mniejsze firmy poszukują pracowników we własnym zakresie albo mogą też korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy np. https://www.people.com.pl/
Myślę, że wtedy jest większa szansa na znalezienie dobrego specjalisty, bo taka encja wnikliwie dopasowuje osobę do branży, pod kątem np. kwalifikacji, stażu pracy etc. Co myślicie o takich firmach? Opłaca się wynająć?
zamber
Użytkownik
Posty:444
Rejestracja:01 sie 2014, 10:10

07 mar 2017, 13:40

My jeśli chcemy coś sprawdzić do kontaktujemy się z biurem bia.com.pl i oni sprawdzają nam potencjalnych pracowników, oczywiście jeśli chodzi o lojalność i wiarygodność, bo raz mieliśmy poważny problem z nowym pracownikiem, więc teraz szef woli dmuchać na zimne.
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

04 wrz 2017, 01:20

Myślę, ze my poszliśmy na najlepsze rozwiązanie i współpracujemy z fiirmą zewnętrzną jesli chodzi o organizację rekrutacji i przeprowadza je u nas grupa no problem. I coś takiego bardzo dobrze się sprawdza
TomaszS
Użytkownik
Posty:44
Rejestracja:25 lip 2017, 07:56

05 wrz 2017, 11:09

Zawsze jest możliwość najęcia zewnętrznej firmy do rekrutacji.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl