Aplikacje na komórki

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

19 cze 2012, 13:07

Rok temu skończyłem informatykę na AGH. Pracuję już od 2 lat, ale zaczyna mnie nudzić pracowanie na kogoś...

Pomyślałem o założeniu własnego interesu - pisanie apek na komórki i inne urządzenia mobilne. Mam kilku znajomych z uczelni i nie tylko. Kapitał też się znajdzie.

Chodzi mi po głowie MPTI jako fajny adres na początek. Wiadomo, jak to jest w takich parkach technologicznych. Zawsze można z czasem próbować coś większego rozkręcić + szukać inwestora, gdy pomysł siądzie.

Rynek aplikacji jest bardzo chłonny i cały czas się rozwija. Co o tym myślicie?
karski
Użytkownik
Posty:96
Rejestracja:20 gru 2011, 23:47

28 cze 2012, 09:36

Konkurencję miałbyś sporą...
_____________
suknie ślubne
Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

03 lip 2012, 08:56

Konkurencja rzeczywiście może być spora, ale kto nie ryzykuje, ten nie zyska :)
BTW - liczę na pomoc ze strony KPT. W ramach MPTI obiecują know-how znaczących sąsiadów (m.in. Onet i Siemens). Dodatkowo wiadomo, że zawsze lepiej w grupie :D
karski
Użytkownik
Posty:96
Rejestracja:20 gru 2011, 23:47

12 lip 2012, 13:28

Czy ja wiem. Nie nastawiałbym się na 100% od MPTI i KPT bo możesz się rozczarować. Z tego co wiem, kilka wniosków od właśnie firm tworzących aplikacje wpłynęło do nich.
_________________
sudoku
Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

12 lip 2012, 16:08

Hmmm... Nie chciałbym się rozczarować, ale element rywalizacji może być całkiem emocjonujący.

BTW aplikacja aplikacji nierówna ;)
Awatar użytkownika
Sampan
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:21 lut 2012, 15:22

17 lip 2012, 16:09

Samemu trudno wejść w ten biznes, bo masa aplikacji na windows phone pochodzi właśnie z Polski.
Trzeba oprócz pomysłu mieć spore zaplecze, głównie sprzedażowe i marketingowe, a to wymaga sporo funduszy, sporoooo.
Awatar użytkownika
piotrek
Użytkownik
Posty:28
Rejestracja:27 gru 2010, 13:58

18 lip 2012, 15:14

Ja bardziej martwię się jakością pomysłu i ludźmi, z którymi mogę współpracować. Fundusze i zaplecze sprzedażowe można pozyskać.
Nie chcę wychodzić na jakiegoś huraoptymistę, ale wierzę, że znajdę sposób na dofinansowanie biznesu, jeśli ten zacznie się rozwijać w bardzo szybkim tempie. Teraz branża IT jest po prostu modna wśród inwestorów, bo każdy chciałby być "ojcem" takiego polskiego Facebooka :)
Awatar użytkownika
karolinas33
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:12 wrz 2012, 09:53

12 wrz 2012, 09:59

zacznij sam powoli a z czasem się rozkręcisz bo pomysł ciekawy
Awatar użytkownika
Sampan
Użytkownik
Posty:62
Rejestracja:21 lut 2012, 15:22

12 wrz 2012, 15:12

piotrek pisze:bo każdy chciałby być "ojcem" takiego polskiego Facebooka :)

no i tu się mylisz. Inwestorzy na FB są wściekli, bo ponieśli straty.
Jakbyś chciał robić aplikacje na telefony to raczej pod iOS bo to platforma zamknięta i są wyższe marże.
Również nowy windows może nieźle namieszać, ale póki co to odległa przyszłość.

Pomyśl o stworzeniu oryginalnej gry - zobacz chociażby na grę Trauma dostępną na przeglądarkę - polska i bardzo oryginalna - żadne tam latanie z giwerą po planszach.
danny0019
Użytkownik
Posty:118
Rejestracja:22 paź 2012, 13:54

27 lut 2013, 13:45

Aplikacji tego typu jest wiele, ale jak wpadniesz na fajny pomysł to czemu nie :) Gry oczywiście cieszą się dużym zainteresowaniem choć ja osobiście wolę grać w gry na PC takie jak Of Orcs and Men  - jakoś na dużym ekranie gry dają mi większą frajdę.
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl