Co robicie z reklamacjami?

Forum ogólne - poruszamy tematy związane prowadzeniem firmy.
Opiszcie swój biznes i doświadczenia z nim związane.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Apollo
Użytkownik
Posty:8
Rejestracja:10 maja 2013, 10:14

07 maja 2014, 10:27

Witam forumowiczów.
Mam kilka pytań – szczególnie do właścicieli małych i średnich firm dotyczące reklamacji. Mianowicie jak często macie reklamacje w swoich firmach. Czy często tak bywa, że klient chce Was oszukać – wymuszając na Was pewną akcję. Przecież każdy zwrot, wymiana, naprawa to dodatkowe koszty. Jak sobie radzicie z niezadowolonymi klientami. Jak ugryźć temat, aby każda strona była zadowolona?

U mnie branża odzieżowa.
Corrumpunt mores bonos colloquia mala – Złe rozmowy psują dobre obyczaje.
Awatar użytkownika
Trefl
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:09 maja 2013, 23:09

08 maja 2014, 10:42

Myślę, że mało kto chce mówić o reklamacjach, (jak napisałeś) sam proces wymaga poświęcenia dodatkowych kosztów, czasu. Co nie koniecznie jest opłacalne z punktu widzenia przedsiębiorcy. Uważam, że to jest jedna z głównych przyczyn rozpatrzenia/ bądź nie reklamacji. Z kolei na Zachodzie występuje inna tendencja. Tutaj przedsiębiorcy są skupieni na budowie trwałych relacji, bo wiedzą, że dobrze rozpatrzona reklamacja przyczynia się do tego, iż klienci wracają.

Jak sobie radzić z niezadowolonymi klientami? Myślę, że skutecznej metody nie ma, bo przecież każdy klient jest inny. W każdym razie ostatnio natknąłem się na blog na temat reklamacji. Nie pamiętam nazwy, ale może jak poszukam coś znajdę. Dam znać prywatnie lub tu jak się natknę może w czymś pomoże.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trefl
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:09 maja 2013, 23:09

12 maja 2014, 10:28

Nie wiem czy znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, ale znalazłem blog o reklamacjach, obsłudze klienta http://returnconsulting.pl/blog/
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl