Sklep internetowy w praktyce

Czy jest możliwy zarobek w Internecie? Czy warto zainteresować się tą formą zarobku? Wypowiedź się.

Moderator:mkamil

Awatar użytkownika
Ania55
Posty:2
Rejestracja:16 maja 2014, 14:04

19 wrz 2014, 14:13

Co myślicie o założeniu własnego sklepu internetowego?


To dobry pomysł ja niedawno postanowiłam też założyć sklep. Przeszukałam wiele sklepów, tych obiecujących dużo promocji. Ale hola. Mnie to nie skusiło. Promocja się skończy a potem dopiero bym płaciła. W końcu wpadłam na naprawdę dobry sklep sky-shop. Nie płaci się tam za serwer, wszystko jest wliczone w abonament, który nie jest drogi. Drugą oszczędnością jest konfigurator ustawień wyglądu który daje możliwość manipulowania tak ustawieniami że można skonfigurować naprawdę profesjonalną stronę.
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

12 paź 2014, 13:01

Zależy co chcesz sprzedawać. Warto znaleźć niszę i się w niej rozwijać. Kilka lat temu popularne były sklepy oferujące towary z Ameryki. Dziś powoli dzieje się tak z produktami ze wschodu. Istnieje sklep taniozchin.pl, gdzie można kupić chińskie produkty w niskich cenach przeliczając na polskie złotówki. Ktoś miał dobry pomysł.
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

04 lis 2014, 14:45

Tommy12 pisze:Zależy co chcesz sprzedawać. Warto znaleźć niszę i się w niej rozwijać. Kilka lat temu popularne były sklepy oferujące towary z Ameryki. Dziś powoli dzieje się tak z produktami ze wschodu. Istnieje sklep taniozchin.pl, gdzie można kupić chińskie produkty w niskich cenach przeliczając na polskie złotówki. Ktoś miał dobry pomysł.
No tak, ale wiesz, że na tym tracą stacjonarne sklepy. Lepiej mieć stacjonarny i dodatkowo sprzedawać w sieci. Dobrze się to uzupełnia i masz zysk tu i tu.
bifun
Użytkownik
Posty:449
Rejestracja:20 lis 2014, 08:35

21 lis 2014, 14:11

Wiele osób przenosi sklepy stacjonarne do sieci. Przy odpowiednim wsparciu pozycjonowania strony sklep może uzyskać większe dochody niż w sklepie "realnym".
niebo
Użytkownik
Posty:273
Rejestracja:19 sty 2014, 21:16

17 gru 2014, 11:43

Dlatego jestem zdania, że połączenie wychodzi najlepiej.
Tommy12
Użytkownik
Posty:550
Rejestracja:20 wrz 2014, 19:38

21 gru 2014, 11:26

Jasne, że tak zgadzam się. Ale znowu pojawia się pytanie czy będziesz w stanie utrzymać dwa sklepy.
Awatar użytkownika
TomZiel
Posty:4
Rejestracja:06 mar 2015, 11:19
Lokalizacja:Bydgoszcz

06 mar 2015, 11:30

Ja pracuję w branży internetowej od lat... w sumie nie tworze teraz sklepów i nie mam z nimi nic wspólnego, ale ogólnie pracowałem w tym. I szczerze to się opłaca. Tylko trzeba to zrobić z głową! I dbać o ten sklep
Pieniądze szczęścia nie dają. Do­piero zakupy.
Vernon
Użytkownik
Posty:353
Rejestracja:01 sie 2014, 09:38

15 mar 2015, 17:30

teraz najbardziej opłacalne jest połączenie sprzedaży w sklepie internetowym i na allegro. w ten sposób można zwiekszyc sprzedaz i bardzo fajnie wypromowac swoj sklep, tylko polecam korzystac przy tym z narzedzi do prowadzenia aukcji bo tak to ciezko i prowizje dla allegro pozeraja duzo budzetu. ja osobiscie polecam http://www.aukcjoner.pl/
macki
Użytkownik
Posty:85
Rejestracja:15 paź 2014, 11:18

20 kwie 2015, 09:16

Ja korzystam z prestashop. To całkiem łatwe w obsłudze i przyjazne narzędzie. Podstawy poznałem dzięki kursowi http://strefakursow.pl/kursy/e-biznes/k ... lepem.html
Potem było już łatwiej i myślę, że teraz już naprawdę dobrze sobie radze z tym systemem.
AnetaW
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:30 sie 2010, 19:25

03 cze 2015, 10:46

Konkurencja jest wszędzie, więc na co byś się nie zdecydował to i tak musisz się nastawić na to, że łatwo nie będzie ;) Aby się utrzymać musisz mieć coś czego inni nie mają. Mogą być to konkurencyjne ceny, darmowa wysyłka, niszowe produkty, aplikacja mobilna itp. Wiele by tu można wymieniać. Systemy mobilne są bardzo popularne teraz i aa pewno sprawiają, że będzie Cie łatwiej znaleźć ;) Ja korzystałam z usług firmy Ideo Mobile z http://www.ideomobile.pl/ i bardzo dużo rzeczy mi podpowiadali. O wielu rzeczach nie miałam nawet pojęcia, więc najlepiej jak zlecisz to komuś kto ma już w tym doświadczenie i podpowie Ci co będzie najlepsze dla "takiego" rodzaju sklepu. Ponadto musisz mocno ruszyć z marketingiem internetowym bez tego ani rusz ;)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl