Konkursy jako reklama?

Dział poświęcony e-reklamie

Moderator:mkamil

goust
Użytkownik
Posty:33
Rejestracja:14 kwie 2010, 13:29

14 kwie 2010, 20:48

Co myślicie na temat reklamowania stron, for, portali przez konkursy?
Jak dla mnie ciekawe konkursy to też ciekawa reklama, która przyciąga nowych użytkowników, jak i zachęca starych do większej aktywności, przez co możemy osiągnąć swój pierwotny cel.
Jakie jest Wasze zdanie?
Bankier
Użytkownik
Posty:31
Rejestracja:14 kwie 2010, 23:38

28 kwie 2010, 22:43

świetny pomysł, buduje przywiązanie uczestnika konkursu do producenta/wyrobu. Szkoda, że większość konkursów jest ustawiana...
milhels
Użytkownik
Posty:34
Rejestracja:13 kwie 2010, 14:24

05 maja 2010, 21:31

No niestety bardzo często teraz organizatorzy takowych konkursów robią rozgłos wokół nagród.
Często są naprawdę zachęcające, ale niestety nie do zdobycia.
Ale tak czy siak, zdarzają się i uczciwi, którzy faktycznie nagrody rozdają.
I dla mnie to świetna forma reklamy.
Awatar użytkownika
Mart
Posty:6
Rejestracja:04 maja 2010, 19:45

06 maja 2010, 22:35

zgadzam się z milhes.
Zdaje sobie sprawe jak internet ma wielka władzę, ale ja wierzę, że sa ludzie uczciwi. Może to moja naiwność, ale bedac na forum zapoznajac sie z informacja, poznaje marke, warunki przedsięwzieć i mam wolna wolę do podjęcia próby uczestnictwa bądz nie.
kamyk
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 18:44

07 maja 2010, 22:51

Z doświadczenia w handlu internetowym wiem że z tą uczciwością nie jest tak pięknie i gładko jakby się mogło wydawać. Wiele stron oferuje konkursy za nagrody. Np za największą liczbę wejść na stronę dostaje się pendriva, odtwarzacz mp3. Jeśli chodzi o drobne nagrody fundowane przez wielkie firmy czy nawet korporacje to pewność otrzymania takiego prezentu jest wysoka, jeśli jednak portale internetowe oferują super wypasione iPhone`y czy konsole PSP to wiadomo że to jakiś przekręt, a osoby zaangażowane w produkcję strony zgarniają wszystkie łupy. Jedynie od czasu do czasu rzucą szaremu człowieczkowi cos bardziej wartościowego by wyglądało to w miarę wiarygodnie. Ogólnie sam takich konkursów nie popieram.
Awatar użytkownika
Mart
Posty:6
Rejestracja:04 maja 2010, 19:45

10 maja 2010, 16:16

a takich ktore wymagaja juz wiekszgo zaagazowania od osoby zainteresowanej ;>
przygotowania czegos? bo samo bierne wchodzenia czy klikanie rzeczywiscie jakos tak mi śmierdzi..
kamyk
Użytkownik
Posty:26
Rejestracja:05 maja 2010, 18:44

11 maja 2010, 11:25

Na każdy konkurs znajdzie się jakiś nieuczciwy wynalazek by dane "zabezpieczenia" lub inne ograniczenia obejść. Wszystko jest kwestią pomyślunku i dobrych znajomości w przypadku gdy nie ma się "znajomego informatyka". Jeśli chodzi o przygotowanie czegoś to już lepiej choć i tak przeważnie Ci co organizują konkurs pierwsze 2 miejsca mają już obstawione... Zawsze jest ryzyko. Ale kto nie ryzykuje ten nic nie zyska.
Radeon003
Użytkownik
Posty:58
Rejestracja:07 cze 2010, 20:37

08 cze 2010, 19:13

Sam z takiego rozwiązania często korzystam. Pieniądze za aktywność itd lub wartościowe nagrody. Na pewno zachęcają bo sam jako user często bawię się w takie konkursy, nic nie szkodzi :) Można spróbować.
chemik
Użytkownik
Posty:19
Rejestracja:28 lis 2009, 20:39

30 paź 2010, 10:48

Pomysł całkiem fajny, ale jak już wspominali przedmówcy - zbyt wiele firm oszukuje użytkowników w ten sposób. W rzeczywistości zdobycie nagrody graniczy czasem z cudem, bo albo nie istnieją albo trafiają w ręce podstawionych ludzi. Ale po jakimś czasie taka polityka może zaszkodzić pomysłodawcom, którzy boleśnie się na tym przejadą.
blisko
Użytkownik
Posty:13
Rejestracja:13 sty 2011, 15:36

13 sty 2011, 15:38

Wiele na tym ujechać nie można ;-)
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl