Import z Chin

Masz pomysł na biznes i chcesz poznać opinie forumowiczów? Możesz zrobić to w tym dziale.

Moderator:mkamil

luigi
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:14 lut 2007, 17:46

14 lut 2007, 17:57

Witam. Co sądzicie o poradnikach pt:Jak importować z Chin.
Czy ktoś to kupował?
Czy ktoś to czytał?
A może ktoś coś kiedyś importował?
Proszę o radę czy warto w to się ładować, i czy żeby to prowadzić trzeba mieć otwartą firmę handlową
Czas to pieniądz...
Marcin
Site Admin
Posty:107
Rejestracja:30 sty 2007, 18:46
Lokalizacja:Kraków

14 lut 2007, 19:31

Poradniki jak importować z Chin?
Brzmi trochę tandetnie.
Kiedyś się tym trochę interesowałem ale z tego co wiem to trzeba znaleźć odpowiedniego kontrahenta oraz kupować hurtowo.
No chyba, że towar kupisz od pośrednika w Polsce, ale cena wtedy będzie wyższa.
Czekam na opinie innych internautów.
Pozdrawiam.
wildraven

15 lut 2007, 16:10

Na poradnikach zarabiają (a właściwie zarabiali, bo teraz sprzedaż tych poradników jest zabroniona) ludzie na Allegro... Mniej więcej 99% z nich nawet nie próbowała zacząć handlować z Dalekim Wschodem...
Najczęściej były tam tylko adresy stron www i tona przepisów celnych...
magnum

15 lut 2007, 18:30

Zgadzam się, kilka lat temu kupiłem taki poradnik z ciekawości i bardzo się rozczarowałem. Po jakimś czasie powróciłem jednak do pomysłu importu z Chin z bardzo dobrym skutkiem. Teraz oferuję na Allegro biznesplan przygotowany przeze mnie, z informacjami z kąd i jak sprowadzać zestawy lemp ksenonowych do samochodów (takie do własnego montarzu). Improtowałem z Chin wiele rzeczy, m.in. odbiorniki GPS, zestawy słuchawkowe samsunga i motoroli i tym podobne. Zakupy hurtowe można robić wszędzie, ale moją ideą od początku było inwestowanie jak najmiejszej ilości pieniędzy, przy jak największym zysku.
Dla osób zainteresownych biznesplanem link:
http://allegro.pl/item167065961_xenony_ ... ebie_.html

I jeszcze jedno. Sprzedaję ten biznesplan tylko i wyłącznie dlatego, że w końcu przerzucam się na handel całokontenerowy sprzętu fittnes:)
luigi
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:14 lut 2007, 17:46

15 lut 2007, 19:03

Mam pytanie do magnuma, czy aby impoertować trzeba mieć działalność , skąd się moge dowiedzieć jaki producent oferuje jaką minimalną ilość do wysyłki np.telefonów
Czas to pieniądz...
magnum

16 lut 2007, 13:00

Luigi, ja dotychczas robiłem to bez działalności. Z tym że w takim wypadku lepiej sprowadzać pojedyncze sztuki. Jeśli będziesz chciał ściągnąć poweidzmy 10 komórek z poza Uni to mogą Ci to zakwestionować na cle, kazać zapłacić akcyzę i VAT. A żeby płacić VAT musisz mieć działalność. Prawdę mówiąc nie wiem co się dzieje, jeśli w takim wypadku nie masz działalności, czy towar przepada, czy co. Mogą Ci dodatkowo wlepić karę za oszustwo finansowe, chyba że udowodnisz ze te 10 telefonów było dla Twojej rodziny (Tylko jeszcze muszą w to uwierzyć). Przy sprowadzaniu zestawów słuchwkowych robiłem to tak, że wysyłali je z Chin jako gift (nie podlega odprawie celnej) po dwie sztuki na każdego członka rodziny, kolegów itp.
Przepuścili na szczęście wszystkie bez żadnych problemów:)
Ale uwaga, to że na paczce ma napisane że to gift jeszcze nic nie znaczy, w agencjach celnych prześwietlają paczki, mogą Cię również wezwać na komisyjne otwarcie przesyłki itp.

Co do dostawców, ilości minimalnej zamówień itp. zapraszam do zakupu mojego biznesplanu, na życzenie mogę Ci dorzucić kilka innych żródeł, również z Europy gdzie mozesz kupować pojedynczo jak i hurtowo.
Pozdrawiam
magnum

19 lut 2007, 15:20

Mogę sprzedać również poza allegro. kontakt: magnum2@o2.pl
magnum

20 lut 2007, 12:21

Nowy link do biznesplanu:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=168539537

Dodatkowo dorzucę dwie domeny gratis!!

Pozdrawiam
wojtek
Użytkownik
Posty:1
Rejestracja:10 kwie 2007, 14:56

10 kwie 2007, 14:58

Witam!

Ja sprowadziłem z Chin aparaty cyfrowe, mp4 player.

Oczywiście zanim się cokolwiek kupi nalezy sprawdzić czy nie ma tego na allegro. Ja popełniłem ten błąd, że nie sprawdziłem i zarobiłem grosze. Cieszę się oczywiście, że na tym nie straciłem.

Import z Chin jest prosty: jeśli ma się dużo gotówki :)
luigi
Użytkownik
Posty:15
Rejestracja:14 lut 2007, 17:46

11 kwie 2007, 20:03

Dużo? Jak dużo? I od czego zacząć??
Czas to pieniądz...
ODPOWIEDZ

Doradca Finansowy Gdańsk Doradca Finansowy Kraków Biznes Forum
Darmowe ogłoszenia o pracę Kredyty dla pracujących za granicą Portal ogólnoteoretyczny
Strony internetowe Zielona Góra Ubezpieczenia Zielona Góra Forum mechaniczne
DJ na Wesele Zielona Góra Regeneracja koła dwumasowego Skup samochodów śląskie
Skup samochodów Poznań Doradca kredytowy Warszawa Forum Webmasterów - webax.pl