Profesjonaliści, przedsiębiorcy i pracownicy coraz częściej decydują się na zakup laptopa, a nie komputera stacjonarnego. Największa zaletą laptopów jest ich mobilność, która w dzisiejszych czasach, skoncentrowanych na zachowaniach elastycznych, jest bardzo ważna. Jak wybrać laptop do pracy?
Szukamy laptopa do biura
Laptop biznesowy powinien mieć inne cechy niż nasz domowy, przeznaczony do surfowania, gier, czy pisania prostych tekstów. Cechy idealnego laptopa do pracy to:
- Funkcjonalność,
- Ergonomia,
- Wydajność,
- Dopasowanie do potrzeb,
- Matowa matryca ekranu,
- Lekka konstrukcja,
- Czas pracy baterii,
- Liczne złącza.
W komputerach biurowych karta graficzna zwykle nie ma wielkiego znaczenia, lepiej zwrócić uwagę na pojemność dysku, szybkość i lekkość. Jeżeli jesteśmy mobilni, chodzimy na spotkania biznesowe, czy pracujemy z kawiarni, dobrze mieć laptopa, którego bateria przetrwa przez cały dzień pracy. Największe znaczenie ma jednak ergonomia, czyli wybór takiego laptopa, który posiada klawiaturę, rozmiar i ekran, odpowiadające naszemu stylowi pracy. Ważna jest także kwestia touchpada, ponieważ nie wszyscy noszą ze sobą mysz. Jeżeli chodzi o większość ekranu, to do niedawna najwięcej przedsiębiorców decydowało się na 15,6 cala, jednak od niedawna stawiamy na mobilność i coraz więcej osób wybiera mniejsza przekątną ekranu, na przykład 13 lub 14 cali. Jeżeli chodzi o system operacyjny, to najlepiej zdecydować się na Windows 10 lub MacOS High Sierra. Bardzo fajną dodatkowa cechą laptopa może być touchpad z obsługą gestów, dodatkowy gładzik lub podświetlana klawiatura.
Zobacz więcej: https://bif24.pl/biznes/laptop-biznesowy-jaki-wybrac-czym-jest-laptop-do-biznesu/

Jaki laptop biznesowy wybrać?
Ogromne znaczenie ma dopasowanie laptopa do swoich codziennych zajęć. W zależności od specyfiki pracy możemy potrzebować różnych rodzajów laptopów. Jeżeli naszym główny zajęciem jest praca z pakietem Office, odpisywanie na maile i poszukiwanie danych w wewnętrznych systemach możemy zdecydować się na lekkiego Macbooka Air albo ultrabooka marki Lenovo, czy Windows Surface. Jeżeli poszukujemy lapropta, który będzie świetny do programów graficznych i do programów typu SAP, czy Lotus, lepiej wybrać ThinkPada lub Dell Latitude. Obecnie na rynku mamy spory wybór laptopów do pracy i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Więcej na temat biznesowych urządzeń, znajdziesz na Bif24.pl
Dla mnie najważniejsze jest, żeby laptop byk szybki, lekki i miał dużą pamięć RAM. W pracy głównie działam na Officie i skrzynce mailowej, więc nie jest mi potrzebny nie wiadomo jaki super procesor.
Najważniejsze jest do czego wykorzystujemy laptopa. Mobilny sprzęt dla przedstawiciela handlowego i 13 cali spełnia swoją rolę. Niestety w Firmie, przy biurku, to 17 cali, jeżeli nie monitor stacjonarny, jest must have. Podzespoły nie są znowu takie ważne, oczywiście należy unikać starszych, mniej wydajnych modeli, ale w 4 wątki, 8 lub lepiej 12 Gigabajtów RAM ze wsparciem dysku SSD wystarczą w zupełności. Problemem jest tylko wybór firmy, zasad finansowania (gotówka, leasing) i… długość gwarancji.
Do pracy biurowej według mnie idealnie spiszę się laptop o matrycy 17 cali, jest to idealna rozdzielczość do „ogarnięcia” całego ekranu podczas pracy, wiadomo karta graficzna przy pracy biurowej nie jest szczególnie potrzebna, wystarczy zwykła karta dedykowana. Kolejnym bardzo ważny czynnikiem przy wyborze laptopa jest dysk, który musi być SSD, zdecydowanie przyspieszy on pracę programów oraz całego laptopa. Idealna liczba Ramu w laptopie to 8GB oraz procesor, który to wszystko ogarnie.
Przy wyborze laptopa przede wszystkim powinniśmy skupić się przede wszystkim na: matrycy, jakości dysków ważne żeby to był dysk SSD, procesor minimum i5 oraz minimum 8GB RAM. Matryca najważniejsze żeby była matowa, nie będzie odbijała promieni słonecznych.