Chcesz sprawnie kontrolować praktycznie każdy projekt? Zarządzanie nimi to dziś cenna umiejętność, którą doceni większość pracodawców. Warto w nią zainwestować. Zarówno jeśli dopiero wchodzisz na rynek pracy, jak i wówczas, gdy już na nim działasz.
Zarządzanie projektami – dlaczego jest tak ważne?
Skuteczne zarządzanie projektami pozwala otrzymać wysokiej jakości produkt przy minimalnym nakładzie kosztów, materiałów i czasu pracy. Pozwala to firmom osiągać lepsze rezultaty ich działalności, maksymalizować zyski, minimalizować straty i ryzyko projektowe czy budować konkurencyjność oraz wizerunek marki. Realizacja poszczególnych założeń projektowych to zadanie trudne i wymagające odpowiednich kwalifikacji – wiedzy, znajomości zaawansowanych narzędzi i metodyk czy zdolności organizacyjnych. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z takimi branżami jak IT, produkcja, transport, outsourcing usług, bankowość, konsulting czy ubezpieczenia, to prędzej czy później będą Ci potrzebne.
Czy sprawnego zarządzania projektami można się nauczyć?
Tak.
W jaki sposób?
Opcje są zwykle dwie:
- nauka samodzielna,
- szkolenie zarządzanie projektami.
Zdecydowanie szybszą i mniej ryzykowną jest druga z opcji.
Dla kogo szkolenie zarządzanie projektami?
Podstawy Zarządzania Projektami to kurs skierowany do managerów, kierowników oraz uczestników zespołów projektowych. Dotyczy zarówno osób z doświadczeniem zawodowym, jak i tych, które dopiero wkraczają na rynek pracy. W ciągu 2-dniowego szkolenia w języku polskim (stacjonarnym lub online, w czasie rzeczywistym) każdy uczestnik:
- zyska dostęp do uporządkowanej wiedzy z podstaw zarządzania projektami;
- nabędzie oraz sprawdzi praktyczne umiejętności do wykorzystania w codziennej pracy;
- pozna zaawansowane metodyki, sposoby i standardy zarządzania projektami.

Korzyści ze szkolenia
Jako kursant poznasz skuteczne techniki inicjowania, planowania i realizowania projektów w organizacji. Przekonasz się, jak umiejętnie zarządzać ryzykiem projektowym. Poznasz również sposoby oraz istotę monitorowania prac i prawidłowego finalizowania poszczególnych przedsięwzięć.
Dzięki takiej wiedzy i umiejętnościom realizacja poszczególnych przedsięwzięć projektowych stanie się dla Ciebie łatwiejsza i efektywniejsza. Niezależnie od ich skali czy stopnia złożoności. Pomoże Ci to m.in.:
- sprawnie wyznaczać i realizować cele projektowe,
- umiejętnie zarządzać czasem, materiałami oraz ryzykiem projektowym,
- skutecznie kierować pracą własną bądź swojego zespołu,
- minimalizować możliwe ryzyko oraz straty związane z realizacją poszczególnych przedsięwzięć.
Koniecznie sprawdź też: Optymalizacja kosztów i podatków w biznesie: Jak biuro księgowe może pomóc Twojej firmie oszczędzać pieniądze!